Витяг про земельну ділянку через Інтернет на Черкащині замовили 19 громадян

nalogiЕлектронна послуга «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру», яку запровадило Головне управління Держгеокадастру в Черкаській області, почала діяти з липня 2015 року. За цей час нею скористалися 19 осіб. Найбільше таких звернень було в м. Черкаси і Черкаському районі.

Відмову в електронній послузі отримало п’ятеро осіб. Причиною цього найчастіше є те, що людина не пройшла процедуру ідентифікації, або виявлено невідповідність поданих документів із землеустрою. Також ЦНАПами області видано п’ять витягів, підготовлених державними кадастровими реєстраторами інших областей України.

− Поки що мало хто наважується замовити витяг із Державного земельного кадастру за допомогою мережі Інтернет, адже ця послуга нова. Однак щотижня кількість онлайн-користувачів зростає, й вони пересвідчуються в простоті й доступності цієї послуги, – зазначив в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Азер Мірзоєв. – Приємно, що Черкащина першою в країні впровадила цей сервіс, і відтоді ми докладаємо всіх зусиль, щоби ЦНАПи працювали справді результативно».

Для отримання витягу з Державного земельного кадастру в он-лайн режимі громадянин замовляє й оплачує послугу через публічну кадастрову карту, яка розміщена на офіційному сайті Держгеокадастру. Обробка заявки триває в середньому добу. Готовий витяг можна отримати в будь-якому з Центрів надання адміністративних послуг на території Україні. У Черкаській же області діє 26 ЦНАПів. Єдиний документ, який при цьому знадобиться, – посвідчення особи. Замовлення послуги он-лайн скорочує процедуру оформлення запиту й унеможливлює зловживання.

 За інформацією прес-служби Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

Автор статті