Вища освіта Черкащини 2020-2021 навчальний рік

З метою розвитку вищої освіти та посилення науково-педагогічного потенціалу Черкащини Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації співпрацює з 29 закладами освіти, серед яких 21 – заклад фахової передвищої освіти (далі – ЗФПО) та 8 – закладів вищої освіти (далі – ЗВО). У числі ЗФПО – 19 коледжів та 2 технікуми, а у числі ЗВО – 5 університетів, 2 інститути та 1 академія. Окрім цього, освітню діяльність в області здійснюють відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти як нашої області, так і міст Києва, Білої Церкви, Харкова, Одеси, Полтави.

Сучасна структура ЗВО, крім академічної, охоплює навчально-наукові та науково-дослідні інститути, навчально-науково-виробничі комплекси, науково-дослідницькі центри, аспірантуру і докторантуру, що дають можливість задовольнити запити молоді у виборі напряму наукових досліджень; центри довузівської та післядипломної освіти.

Кількість науково-педагогічних працівників закладів вищої, фахової передвищої освіти області становить понад 3,1 тис. осіб, зокрема, більш ніж 2,1 тис. – у закладах освіти типу університети, інститути, академії та більше 1 тис. – у коледжах та технікумах. В означених закладах освіти науково-педагогічну діяльність здійснюють 257 докторів наук, 200 професорів та більш ніж 1,2 тис. кандидатів наук.

В цілому, у регіоні вищу освіту здобуває 36 377 молодих людей. За кошти державного бюджету навчається 13 829 студентів, за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб 18 167 осіб, за кошти місцевого бюджету – 4 190 студентів.

Цьогоріч до закладів вищої та фахової передвищої освіти регіону на всі ступені вищої освіти та освітні рівні було зараховано більше 11,7 тис. абітурієнтів.

Найбільшим попитом серед абітурієнтів 2020 року користувалися наступні спеціальності:

  • комп’ютерні науки
  • середня освіта;
  • дошкільна освіта;
  • філологія

За результатами «Вступної кампанії – 2020» на навчання до закладів вищої та фахової передвищої освіти Черкаської області було зараховано 269 осіб з числа учасників антитерористичної операції.

Анонси