Вища освіта Черкащини 2019-2020 навчальний рік

З метою розвитку вищої освіти та посилення науково-педагогічного потенціалу Черкащини Департамент освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації співпрацює з 29 закладами освіти, серед яких 21 – заклад фахової передвищої освіти (далі – ЗФПО) та 8 – закладів вищої освіти (далі – ЗВО). У числі ЗФПО – 17 коледжів, 2 училища, 2 технікуми, а у числі ЗВО – 5 університетів,2 інститути та 1 академія. Окрім цього, освітню діяльність в області здійснюють відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти як нашої області, так і міст Києва, Білої Церкви, Харкова, Одеси, Полтави.

Сучасна структура ЗВО, крім академічної, охоплює навчально-наукові та науково-дослідні інститути, навчально-науково-виробничі комплекси, науково-дослідницькі центри, аспірантуру і докторантуру, що дають можливість задовольнити запити молоді у виборі напряму наукових досліджень; центри довузівської та післядипломної освіти.

Кількість науково-педагогічних працівників закладів вищої, фахової передвищої освіти області становить близько 3,6 тис. осіб, зокрема, майже 2,3 тис. у закладах освіти типу університети, інститути, академії та більше 1,3 тис. у коледжах, технікумах та училищах. В означених закладах освіти науково-педагогічну діяльність здійснюють 264 доктори наук, 201 професор та більш ніж 1,3 тис. кандидатів наук.

В цілому, у регіоні вищу освіту за 93 спеціальностями здобуває більш ніж 40 тис. студентів. За кошти державного бюджету навчається 15 392 студенти, за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб – 20 534 особи, за кошти місцевого бюджету – 4 127 студентів.

Цьогоріч до ЗВФПО регіону на всі ступені вищої освіти та освітньо-кваліфікаційні рівні було зараховано близько 14,5 тис. абітурієнтів.

Найбільшим попитом серед абітурієнтів 2019 року користувалися наступні спеціальності:
психологія;
початкова освіта;
агрономія;
медсестринство;
комп’ютерні науки
За результатами „Вступної кампанії – 2019“ на навчання до 29 закладів вищої, фахової передвищої освіти Черкаської області було зараховано 268 осіб з числа учасників антитерористичної операції.