Вирішувати питання фінансування спортивної галузі мають на регіональному рівні

1Зокрема, це стосується й забезпечення участі спортсменів у Всеукраїнських змаганнях. Це дозволить зняти існуючу соціальну напругу та сприятиме реалізації політики уряду спрямованої на децентралізацію влади. На цьому під час зустрічі зі спортивним активом області наголосив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв.

Нині на Черкащині діє 43 дитячо-юнацьких спортивних школи, частину з яких підтримують в обласних осередках Всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, зокрема «Динамо», «Спартак», «Колос». Тут навчається більше 11,4 тисяч вихованців віком до 18 років. В області є 14 кандидатів на участь у 31 літніх Олімпійських іграх, а також три ліцензії на участь з кульової стрільби й академічної греблі. У 15 літніх Паралімпійських іграх – 7 кандидатів та один ліцензіат. 12 провідним спортсменам області виплачують стипендії, з них – дві стипендії спортсменам-інвалідам. Також одну з п’яти стипендій голови облдержадміністрації для обдарованих дітей області, розмір якої становить один прожитковий мінімум, традиційно отримує спортсмен.

???????????????????????????????Цього року школи, які раніше фінансувалися з фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тепер отримують кошти з обласного бюджету та частково з державних субвенцій. З обласного бюджету виділили на придбання інвентарю понад 500 тис. грн. та 57 тис. грн. позабюджетних коштів. Однак, як відзначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, бюджет Черкащини не спроможний повністю забезпечити актуальні та важливі потреби спортивної галузі, яка потребує значних ресурсів.

???????????????????????????????

– Від того, якою буде податкова база та бюджет на наступний рік, залежатиме фінансування соціально-гуманітарної сфери. Галузі спорту, культури, освіти не є економічно активними, але вони приносять бали як області, так і країні в цілому, – зазначив Віталій Коваль. – Крім того, питання децентралізації не є чимось абстрактним. Фінансовий ресурс вже передається на місця, тобто до бюджетів міст, сіл та селищ. Тому ми маємо вибудувати нову модель субсидіарної відповідальності обласного та місцевого бюджетів для забезпечення належного фінансування.

4

Створення цільового фонду – альтернатива для фінансування фізкультурно-спортивних об’єктів, санаторно-курортних і оздоровчих дитячих закладів, переконаний заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Денис Силантьєв. Він відмітив, що у бюджеті на 2015 рік внесли зміни в податковий кодекс, згідно з яким зняли пільги на землю й нерухомість для спортивних закладів, що ставить під загрозу всю спортивну інфраструктуру нашої країни.

силант_eв

– Цільовий фонд наповнювався б з акцизів на продаж алкоголю та тютюну, дохід від яких спущений на місцевий рівень. Таким чином він має компенсувати ту шкоду, яку завдає здоров’ю паління та вживання алкоголю, – говорить Денис Силантьєв. – З цього фонду можна буде фінансувати спортивні свята чи комплекси, які потребують реставрації чи ремонту.

Ще одним джерелом фінансування, на його думку, може стати соціокультурний фонд, що має наповнюватися за рахунок грального бізнесу, легалізувати який планують в Україні. Ці гроші вже у вигляді грандів будуть виділятися тим, хто пропонуватиме проекти розвитку не тільки спортивної галузі, а й культури чи науки. Подібні фонди вже діють в Європі та наповнюються завдяки фінансуванню зі шкідливого для суспільства бізнесу. Проект створення фонду вже зареєстрований та незабаром розглядатиметься на засіданні в Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, запевнив Денис Силантьєв.

Автор статті