В області необхідно подбати про соціальне житло для переселенців

025

На цьому під час прес-конференції наголосила радник з питань внутрішньо переміщених осіб Міністерства соціальної політики України, директор Черкаського обласного контактного центру Лариса Ходаковська. Вона додала, що проблема з постійним житлом актуальна не лише для нашої області, а й України загалом.

Нині на Черкащині проживає 13 117 переселенців. Кожного дня в область з інших регіонів прибуває до 3-4 родин, які необхідно забезпечити житлом. Щоправда, з 2014 року виїхали з області 3 363 особи. Частина внутрішньо переміщених осіб, отримавши належну допомогу, маючи роботу, можуть самі подбати про своє житло. Однак, зважаючи на підвищення орендної плати та тарифів на житлово-комунальні послуги, необхідно думати про якесь соціальне житло для пенсіонерів та новоприбулих переселенців, зазначила Лариса Ходаковська.

– У Каневі у Центрі туризму зараз проживає 28 внутрішньо переміщених осіб за системою компактного розміщення. Це переважно пенсіонери, які не мають іншого варіанту житла, – говорить Лариса Володимирівна. – Раніше компактно ми розміщували людей в Черкаському, Шполянському та Уманському районах.

Вона додала, що людей необхідно розселяти з таких компактних поселень та подбати про забезпечення постійним житлом.

Автор статті