Вигідне житло: учасник АТО зі Сміли придбав квартиру за обласною програмою кредитування

???????????????????????????????Атовець зі Сміли Роман Горулько – другий, хто скористався обласною програмою забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом у 2015-2020 роках в дії. Вчора він отримав договір куплі-продажу трикімнатної квартири.

Старший сержант Роман Горулько з дружиною та двома дітьми вже обживає квартиру. Про програму він дізнався ще весною. Втім оформлювати документи почав лише восени, бо був в зоні проведення АТО. Нове помешкання у безвідсотковий кредит у гривні на 30 років – саме такі умови кредитування запропонували оформити атовцю. Сам же боєць називає це позикою.

– Довго шукали продавця, бо не всі вірять, що держава виділила кошти на купівлю квартир, – розповідає Роман Горулько. – Однак після підписання договору купівлі-продажу, отримав всю суму на квартиру за чотири дні без жодних зволікань. У моєму випадку сплачуватиму безвідсотковий кредит, та ще й через умови програми держава покриє 30 % він нього.

Реалізація цієї обласної програми стала можливою завдяки механізму, розробленому фахівцями ОДА спільно з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Програма здійснюється на умовах співфінансування: 10% – з обласного бюджету, 90% – з місцевого, говорить директор Черкаського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва Олександр Паливода.

IMG_2012– Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву – це фінансовий інструмент, за допомогою якого органи виконавчої влади сьогодні можуть реалізовувати дуже багато ініціатив із забезпечення житлом громадян на пільгових умовах, – пояснює Олександр Паливода. – Обласна програма забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом є й своєрідним засобом реабілітації для атовців. Вона вже прийнята у 15 містах та районах Черкащини. Цього року тривала організаційна робота. Тому лише двоє учасників АТО наразі скористалися нею.

Автор статті