В’ячеслав Швець відвідав Гельмязівський будинок-інтернат на Золотоніщині

Перший заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Швець відвідав Гельмязівський будинок-інтернат у Золотоніському районі, ознайомився з роботою закладу та умовами перебування тамтешніх підопічних.

Наразі в закладі мешкає 143 особи І та ІІ групи інвалідності психоневрологічного профілю. Серед них і 6 переселенців з Макіївського інтернату Донецької області. Директорка закладу Світлана Омелян розповіла про діяльність установи. Каже: спільно з колективом намагаються створити для мешканців умови, наближені до домашніх. Усі підопічні забезпечені цілодобовим медичним обслуговуванням, фізичною та психологічною підтримкою, отримують комплекс реабілітаційних послуг, належне повноцінне 5-разове харчування, забезпечені відповідно до норм одягом, взуттям, постільною білизною, медикаментами.

Залучають підопічних і до культурно-масової роботи, фізкультурно-спортивних занять, гуртків: «Умілі руки», шахово-шашкового гуртка, в’язання, літературного читання. За останні шість років у закладі провели ремонтні роботи жилих приміщень, банно-прального комбінату, лазні з дотриманням права на приватність, їдальні для мешканців, харчоблоку, медичної частини та адмінбудівлі. На території інтернату побудували Свято-Троїцьку капличку Української православної церкви.

Між тим, територія інтернату упорядкована ландшафтним дизайном, альтанками, декоративними вуликами, утримується декоративний міні зоопарк.

Варто додати, що завдяки власному підсобному господарству, підопічні інтернату стовідсотково забезпечені сільськогосподарською продукцією, усіма необхідними овочами й фруктами. У постійному користуванні господарства – понад 152 га сільськогосподарських угідь, на підсобному господарстві утримується 67 голів ВРХ, із них 14 корів та 70 свиней. Важливо, що будинок-інтернат забезпечений власною котельнею, опаленням, водопостачанням з власної артскважини та каналізацією.

Керівництво закладу провело значну роботу з дотримання та виконання заходів, спрямованих на економію тепло- та енергоносіїв, зокрема: замінили вікна, утеплили фасади приміщень термопанелями, частково замінили теплотрасу, електроопори та кабель.

Оглянувши територію й приміщення, обговорили з керівницею інтернату питання щодо подальшої діяльності закладу. Зокрема, про механізм публічних закупівель, що має здійснюватись установою відповідно до законодавчих норм, тим самим сприяючи ефективному використанню бюджетних коштів.

 

Автор статті