Ви – гордість Черкащини, інтелектуальний потенціал української нації, – Віталій Коваль переможцям наукових конкурсів

IMG_5304Юні інтелектуали з усієї Черкащини зібрались сьогодні у великій сесійній залі Будинку рад. Тут, традиційно, завершуючи навчальний рік, підбивали підсумки їхньої участі у Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України.

Отож, у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад брали участь 51 учень із 9 районів і 3 міст області. 22 учня  із них стали переможцями.IMG_5218

Щороку зростає популярність Малої академії наук в області Свідченням цьому є збільшення кількості наукових робіт, виконаних на високому рівні. 41 представник області взяв участь у цьогорічному фінальному етапі конкурсу-захисту, з яких 24 стали переможцями, зокрема: 3 перших місця, 8 других і 13 третіх.

Цьогоріч найпопулярнішими були секції технічного, історичного та філологічного відділень. Стовідсоткову перемогу в залік черкаської команди принесли учасники відділень математики, комп’ютерних наук, екології та аграрних наук, наук про Землю.

Перший заступник очільника області Віталій Коваль подякував педагогам, науковцям, які працювали з учнями протягом навчального року, підтримували в складні хвилини і надихали вірою у свої сили, додаючи бажання боротися й досягати результатів. Звернувшись до учнів, Віталій Володимирович сказав:???????????????????????????????

– Здобуваючи знання, ви виконуєте важливу та цінну місію, бо саме для цього на Сході наші хлопці боронять наше життя і ваше право навчатись. Ви є справжньою гордістю Черкащини, інтелектуальним потенціалом української нації! І ваші перемоги – підтвердження тому. Декотрі з вас, випускники шкіл, невдовзі навчатимуться у вищих навчальних закладах. Пам’ятайте про те, що ви – українці, і саме тут, на нашій землі, у наших навчальних закладах ви можете здобути дійсно якісну освіту. Адже педагоги вищої школи на Черкащині нині повноцінно конкурують з вищою школою України і Східної Європи. Не зупиняйтесь, вірте в себе, свої сили та цілеспрямовано йдіть до перемог!??????????????????????????????????????????????????????????????

Одна з переможниць в конкурсі-захисті МАН та олімпіаді з історії уманчанка Ольга Мельник сказала, що цей науковий Форум завжди був для дівчини одним із найкращих стимулів для подальших досягнень:???????????????????????????????

– Ще три роки тому, сидячи тут у залі, навіть не замислювалась, що все промайне швидко, як єдина мить. І вже сьогодні це – моя остання зустріч з людьми, які протягом багатьох олімпіадних років стали для мене близькими. Хотілося б, щоб ті, хто в подальшому долучатимуться до олімпіадного руху, обов’язково підтримували славу історично багатого краю Богдана і Тараса. А формула успіху доволі проста – праця, наполегливість, терпіння, а головне – постійна боротьба. Як писав Тарас Шевченко: «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!».

Під час заходу грамоти обласної ради вручили педагогам і науковцям, які підготували учнів-переможців інтелектуальних конкурсів.???????????????????????????????

Переможців також нагородили цінними подарунками.

Автор статті