Встановлення чи знесення МАФів – виключно в компетенції органів місцевого самоврядування, – Юрій Сас

на голСьогодні в ОДА завітали обурені черкаські підприємці, які виступають проти знесення МАФів. За словами заступника голови облдержадміністрації Юрія Саса, люди, не знайшовши відповідей для вирішення наболілого питання у міськраді, звернулися до обласної влади.

– Підприємці мають зрозуміти, що вирішення проблеми встановлення чи знесення малих архітектурних форм перебуває виключно в компетенції органів місцевогоIMG_0083 самоврядування, – підкреслив заступник голови. – Ми завжди готові спілкуватися з людьми, але в рамках конструктивного діалогу, – сказав Юрій Михайлович. – Ситуація має стабілізуватися, а виконком повинен прийняти рішення відповідно до його повноважень. Обласна ж влада готова надати місце для дискусій, реагувати на звернення в межах своїх повноважень. Однак наголошую: обласна влада не може прямо втручатися в роботу органів місцевого самоврядування. Маємо право це робити лише тоді, коли бачимо порушення чинного законодавства».

Один із черкаських підприємців Володимир Сімонов розповідає, що нині існує наступна проблема: одним громадянам можна ставити МАФи, іншим – ні, каже: одних зносять, а на місце них ставлять інші. «Працювати ж у законному полі неможливо, – стверджує чоловік, – адже нині на МАФи накладено мораторій й водночас їх хочуть зносити». Підприємець говорить, що вимога одна – щоб малий і середній бізнес мав змогу розвиватись, люди, зокрема, могли узаконити свої місця, якщо ж це не можливо, тоді нехай зносять чи дадуть альтернативу встановити приміром кіоск в іншому місці.

Нагадаємо, торік облдержадміністрація звернулася до міської ради із пропозицією створити робочу групу і запровадити діалог з підприємцями. Нині дехто з підприємців звинувачує обласну владу в тому, що робота не зроблена. Однак варто наголосити, що і створення робочих груп задля врегулювання ситуації – виключно в компетенції міської ради і виконкому. Оскільки, навіть створивши групу при ОДА, вона не матиме законних підстав для діяльності.

Очікується, що завтра о 9.30 відбудеться засідання виконавчого комітету міської ради.

 

Автор статті