Всеукраїнська науково-практична конференція відбулася в Черкаському національному

395-річному ювілею Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького присвятили Всеукраїнську науково-практичну конференцію.

Вітаючи її учасників, перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль зазначив:

– Університет, незважаючи на поважний вік, вирує молодим життям, що спонукає науковців до нових досягнень. Університет імені Богдана Хмельницького завжди в авангарді національно-патріотичного руху, а влада завжди буде партнером усім, хто сприяє поступальному руху України до європейського майбутнього.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський подякував усім, хто десятиліттями готує для освітньої галузі кадри.

– Саме на базі Черкаського національного нині Міністерство освіти і науки розглядає можливість створення потужної науково-освітньої установи, — поділився він перспективними планами.

Перший проректор університету Василь Мойсієнко подякував владі за підтримку. Він окреслив етапи становлення вищого навчального закладу. Розповів про його видатних випускників, які прославили не лише навчальний заклад, а й Україну.

Теплі слова і щирі побажання на адресу ювілярів висловили керівники та представники вищих навчальних закладів Кіровограда, Сум, Переяслав-Хмельницького, Кам’янець-Подільського, Черкаської області. Ці заклади єднає те, що саме випускники Черкаського національного відіграють у їхньому розвитку провідну роль. Багато з присутніх на конференції гостей і самі колись отримали вищу освіту в його стінах. Директор Черкаського економіко-правового коледжу Микола Зажирко пригадав навіть, як у студентські роки танцював у самодіяльному народному колективі «Черкащанка».

– Університет – старший учитель серед вищих навчальних закладів області. Адже від 20 до 50% їхнього викладацького складу – випускники нинішнього ЧНУ, – сказав він у вітальному слові.Фото В.Надточія

Привітали рідний університет та поділилися студентськими спогадами проректор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко, директор коледжу економіки і управління Східно-Європейського університету Сергій Шамара і багато інших.

Виші-партнери Черкаського національного розповіли про співпрацю та спільні проекти.

Чистою українською мовою привітала університет докторантка університету «Нортумбрія» (Велика Британія) Інга Фреймене. В Україні вона вивчає протестні рухи, зокрема, події Майдану.

Провідні історики ЧНУ ознайомили учасників конференції з основними етапами становлення рідного університету.

На чотирьох секційних засіданнях обговорено основні аспекти роботи науковців університету, їхні здобутки за майже століття.

На конференцію «Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького – 95: історія та сучасність» підготовлено близько ста доповідей. Усі вони будуть опубліковані у спеціальному тематичному збірнику.

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького

 

Автор статті