Всесвітній день охорони праці відзначили в області

???????????????????????????????З нагоди Всесвітнього дня охорони праці сьогодні в малій сесійній залі Будинку рад відбулись урочисті збори за участю представників обласної влади, управління держпраці, працівників відповідних служб, трудових колективів.

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль зазначив, що питання охорони праці під час виконання обов’язків дуже важливе – особливо в контексті захисту прав працюючих, надання їм відповідних соціальних послуг.

– Нагадаю, з жовтня 2014 року ми підписали спільну угоду з федераціями роботодавців, профспілок та органами влади, – сказав Віталій Володимирович. – Це – дороговказ, згідно з яким влада створює сприятливі умови для розвитку підприємництва, усуває перешкоди в напрямку реєстрації бізнесу або під час одержання відповідних державних послуг. Відповідно роботодавці створюють робочі місця, а профспілкова організація  контролює дотримання усіх прав і свобод.

Віталій Коваль повідомив присутнім, що обласна адміністрація долучилась до проекту Уряду, зокрема щодо надання державних адміністративних послуг через електронну систему iGov. Нині проходить тестування і невдовзі всі території області  долучаться до проекту.

– Окрім того, щоб успішно реалізувати  різного  роду підприємницькі, бізнесові проекти, ОДА спільно з районами реалізує проект proZorro – систему електронних закупівель, – зазначив Віталій Коваль. –  Позитивно, що за період його впровадження нам уже вдалося зекономити 1 млн грн по бюджетним закупівлям. Таким чином система proZorro демонструє прозорість проведення таких заходів.

Наприкінці виступу Віталій Володимирович наголосив на тому, що державі ще необхідно вирішити низку соціальних та економічних питань, враховуючи ситуацію, в якій перебуває нині країна. При цьому він щиро подякував за ту роботу, яку щоденно здійснюють трудівники області.

Начальник управління Державної праці в Черкаській області Олена  Лазарєва розповіла про історичні передумови виникнення Всесвітнього дня охорони праці. Вона зазначила, що в Україні цей день відзначається з 2006 року з метою привернення уваги громадськості до питань охорони праці, запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням.

– Збереження життя та здоров’я людей, які працюють задля процвітання нашої держави, безсумнівно одна з почесних і благородних справ, – сказала Олена Лазарєва. – У цій сфері працюють тисячі людей й особистий внесок кожного у створення безпечних умов праці запобіганню травматизму має особливе значення.

До привітань долучився перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, голова Федерації профспілок області Петро Шевченко, голова обласного об’єднання організацій роботодавців Борис Райков та ін.???????????????????????????????

Кращим працівникам вручили почесні відзнаки, подяки та грамоти обласної державної адміністрації, обласної ради. Також у ході зібрання  нагородили грамотами й цінними подарунками переможців та учасників конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей».

Автор статті