Впровадження сучасних технологій в інноваційні заклади освіти

24318846Для ознайомлення з ходом реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль відвідав з робочим візитом Черкаську гімназію № 9 ім. О.М. Луценка. Вона є учасником означеного проекту. Сюди прибули також начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Ігор Волошин.

Перебуваючи у закладі освіти, представники влади ознайомилися з матеріально-технічним та методичним забезпеченням гімназії. Також поспілкувалися дітьми, які попри осінні канікули, активно займаються гуртковою роботою, зокрема робототехнікою, що є одним із ключових напрямків інноваційного підходу до освітнього процесу; беруть участь у І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.55310625

Педагогічні працівники розповіли про освоєння ними сучасних технологій та мультимедійних навчальних комплексів, що були поставлені у рамках виконання програми «Інноваційні школи Черкащини».

Гості мали нагоду на собі випробувати можливості сучасних навчальних мультимедійних комплексів та розробок: виміряти власний тиск, температуру вогню за допомогою лабораторного обладнання у кабінеті фізики; позмагатися за першість в інтелектуальній інтерактивній грі на навчальній платформі Kahoot! тощо.

Як зазначає директор гімназії Ірина Топчій: «Серед пріоритетів – перехід від знаннєвого підходу до викладання до компетентнісного, що відповідає концепції Нової української школи. Головна мета педагогів незмінна – створення умов для здобуття сучасної освіти молодим поколінням».35846437

Члени команди робототехніків «Kiborgs.ua» гімназії продемонстрували гостям сконструйовані та запрограмовані зразки роботів, розповіли про свої плани щодо участі в обласних та всеукраїнських змаганнях. До речі, кабінетів з використанням навчальних наборів LEGO в гімназії аж два: кабінет LEGO-архітектури та кабінет робототехніки.

У своєму коментарі після відвідин закладу Віталій Коваль зазначив: «Сьогодні відвідали Черкаську гімназію № 9, що є учасником низки пілотних проектів, зокрема цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини». Ми побачили сучасні технології, за якими діти розпочнуть навчання вже з понеділка. Відтак, в учнів з’являється мотивація до навчання, а батьки будуть впевнені, що їхні діти здобувають якісну освіту. Фактично ця школа є підтвердженням меседжу обласної влади про інвестиції в освіту та знання, що є інвестиціями в майбутнє. Таких шкіл на Черкащині 28».70261400

Також ведеться робота з закладами вищої освіти, зокрема щодо впровадження робототехніки, аби діти після завершення школи могли продовжити відповідне навчання.

На 2018 рік планується подання пропозиції співпраці з ДФРР щодо продовження проекту «Інноваційні школи Черкащини».

 

Довідково:

Черкаська гімназія № 9 імені О. М. Луценка є науково-експериментальним майданчиком, де завдяки постійному оновленню форм, методів та змісту навчання вдається досягати важливої мети: становлення учнів як особистостей. Гімназія передбачає розвиток креативності, самовдосконалення та щоденне реагування на зміни в суспільстві педагогічним колективом. Заклад орієнтується на можливості, нахили та інтереси кожного окремого гімназиста. Це забезпечується завдяки профілізації навчання (учні можуть обирати фізико-математичний, природничий, гуманітарний чи військово-спортивний профілі), спеціальним кадетським класам, роздільному навчанню (кадети та паняночки опановують навчальний матеріал окремо), індивідуальному підходу до навчання дитини. Гімназія орієнтована  на європейську освіту. У закладі впроваджуються сучасні засоби навчання, педагогічні інновації, використовуються інформаційно-комунікаційні технології.

З придбанням наборів робототехніки „LEGO“ в гімназії впроваджується STEM-освіта.

У 2017 році переможцями предметних олімпіад ІІ (міського) етапу стали 41 гімназист, ІІІ (обласного) – 15. За підсумками конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України 7 учнів  стали переможцями міського етапу та  обласного рівня.

Учителі гімназії є авторами сучасних науково-методичних посібників, початкової освіти, історії, географії, зарубіжної літератури, української мови та літератури. Загальна кількість друкованої продукції за період 2010-2016 роки складає 91 публікація.

Для розвитку інтелектуально-обдарованих дітей діє Дебатний клуб, Євроклуб, Прес-центр, Літня наукова школа „Сузір’я“, Літня мовна школа SULACA, проект „Влада-Громада-Ми“ та багато інших.

Гімназія співпрацює із вищими навчальними закладами України та Польщі, є учасником проекту „Відкрита Польща“, членом Асоціації „Відроджені гімназії України“, бере участь у науково-педагогічному проекті „Школа майбутнього“. Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного гімназиста як громадянина та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні, але й у суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах.

Гімназія є експериментальним майданчиком регіонального та всеукраїнського рівня.

На обласній конференції працівників освіти 2017 року трудовий колектив гімназії був нагороджений Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації.

Гімназія – переможець Всеукраїнської виставки-презентації „Інноватика  в освіті України – 2017“.

Автор статті