Власники сміттєзвалищ мають дотримуватися законодавчих норм

^B6C673EB0CD514AAB2CC7AD6D59AE04EAC35B8CD0ED7B99C22^pimgpsh_fullsize_distrНа цьому наголосив перший заступник очільника області, голова комісії ОДА з питань затвердження паспортів місць видалення відходів Віталій Коваль. Під час чергового засідання розглянули кілька клопотань. Серед них і ТОВ «ПЕРСПЕКТИВА – 8» – накопичувач твердих відходів у Черкасах, матеріали якого, за результатами комісії, вирішили спрямувати до прокуратури.

Віталій Володимирович повідомив про те, що відповідно до закону такі об’єкти комісійно обстежують у визначений час.

– З цим звернулись до керівництва підприємства ще в лютому, погодження на перевірку не отримали, – каже Віталій Коваль. – Відповідно внесли об’єкт у план перевірок, аби вжити заходів впливу в межах повноважень. У подальшому допомагатиме з вирішенням питання прокуратура. Зауважу, відповідно до ряду Законів України про охорону навколишнього середовища, держнагляду, екологічна інспекція в області здійснює державний нагляд за дотриманням вимог законодавства про поводження з відходами.

Під час засідання Олег Фогель, член комісії з громадської організації «Автомайдан -Черкаси», сказав, що за їхньою інформацією підприємство не здійснює охорону накопичувача, більше того, на ньому зберігаються відходи невідомого походження, що не зазначені в паспорті місць видалення відходів, поданому на затвердження.

Представник ГО також поінформував присутніх про виявлення в Черкаському районі, зокрема в Сагунівці, Худяках та Леськах, несанкціонованих сміттєзвалищ. Він надав зафіксовані фотоматеріали та звернувся до комісії з ініціативою вирішення цього питання. Наразі його розглядає районна постійно діюча комісія з питань поводження з безхазяйними відходами. Про результати вирішення питання повідомлять під час найближчого засідання обласної.

Зазначимо також, у ході зібрання члени комісії затвердили  паспорти МВВ трьох підприємств, зокрема на Шполянщині, Корсунщині та Чорнобаївщині, проекти яких відповідають усім необхідним вимогам.

Автор статті