Влада й лісгоспи – про алгоритми проведення аукціону з продажу деревини

20170126_154544Керівники деревообробних господарств Черкащини шукають підтримки в обласної влади. Нині вони готують звернення до депутатів обласної ради на найближчу сесію, аби в подальшому врегулювати механізм проведення аукціону з продажу необробленої деревини. Ініціатором є громадська спілка «Кластер деревообробної галузі Черкаської області». Вона представляє інтереси приватних підприємств і підприємців, які працюють на території Черкащини. У складі спілки 52 деревообробних господарства.

Їхні представники кажуть, що необроблена деревина Державного лісового фонду області закуповується через аукціон, який організовує Товарна біржа агропромислового комплексу центральних областей України. Під час останнього аукціону, що відбувся торік у грудні, продали більше 68 тис. куб. м деревини, з них понад 50 тис. – придбали покупці інших областей. Переробники ж області фактично залишилися без сировини. Нині ж побоюються, що в подальшому це може призвести до скорочення робочих місць та вплине на сплату податків у місцевий бюджет. При цьому варто врахувати, що за минулий рік деревообробна галузь Черкащини сплатила до місцевих бюджетів понад 70 млн грн.

Пропозиції щодо алгоритму проведення аукціону обговорили під час наради, що відбулась за участю керівництва області, управління лісового господарства, інженерів лісогосподарських підприємств.20170126_15294620170126_152935

– Розвиток малих та середніх підприємців є основою сталого зростання економіки на місцях, відповідно й наповнення місцевих бюджетів, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Це – один із головних пріоритетів обласної влади. Тому ми готові підтримувати та спрямовувати до центральних органів влади спільні ініціативи, реалізація яких сприятиме підвищенню рівня економічної ефективності області. У цьому ж випадку маємо напрацювати такі механізми проведення аукціону, відповідно до законодавчих норм, щоб деревиною першочергово були забезпечені саме місцеві підприємства. Натомість деревообробники повинні працювати в межах закону. Йдеться про легалізацію працевлаштованих робітників та сплату податків.

Автор статті