Віталій Коваль взяв участь у II Антирейдерському форумі, що відбувся в Києві

_DSC0136Підвищення ефективності протидії рейдерським захопленням та пошук реальних шляхів подолання цього явища в державі. Саме з такою метою в столиці провели вже II Антирейдерський форум. Він відбувся за ініціативи та організації ГО «Бізнес-Варта» й ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада». До участі в ньому долучились народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, зокрема з різних регіонів, експерти, юристи, аграрії, громадські активісти. Тут розглянули конкретні справи підприємців, котрі зазнали атак рейдерів, аналізували наслідки та віднаходили шляхи запобігання повторенню подібних ситуацій._DSC0130

У Форумі взяв участь і перший заступник очільника Черкаської області Віталій Коваль. Він розповідає, що на Черкащині при обласній адміністрації ось вже рік як працює обласний оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству. А нещодавно в межах відповідного розпорядження ЧОДА оперативний штаб реорганізували в регіональну робочу групу. Це дає змогу більш оперативно розглядати випадки незаконних захоплень підприємств. Засідання відбуваються кожну другу та четверту середу місяця або ж за необхідності._DSC0154

– Лише за період цього року ми провели в області близько десятка засідань, – говорить Віталій Коваль. – Зокрема, на останніх засіданнях розглянули спроби рейдерського захоплення ТОВ «Черкаси – Дніпро АГРО» та ТОВ Підприємство з іноземними інвестиціями «Еконія». Силами робочої групи, до складу якої входить низка структур, поміж яких і правоохоронці, надали власникам згаданих підприємств методичні рекомендації та роз’яснення.

За словами першого заступника, особливої уваги нині потребує питання правомірності реєстраційних дій державними реєстраторами, а саме: прийняття ними рішень на підставі неповних, застарілих чи неперевірених документів.

– Відтак вбачаємо потребу в суттєвому посиленні відповідальності тих реєстраторів, які вносять завідомо неправдиву інформацію до Єдиного державного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців. Необхідним є й доповнення 25-ої статті ЗУ «Про державну реєстрацію», зокрема щодо удосконалення порядку проведення реєстрації. Відповідне звернення спрямували на розгляд Міністру юстиції України Павлу Петренку._DSC0146_DSC0127

Зауважимо, зміни в законодавстві щодо боротьби з рейдерством, зокрема й новації антирейдерського проекту Закону – 8121, також обговорили на Форумі. А керівник Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун презентував назагал підсумки соціологічного опитування «Рейдерство в Україні».

Водночас, за результатами II Антирейдерського форуму, його учасники підготували звернення до Першого віце-прем’єр-міністра України – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва (Голови Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств) – щодо необхідності утворення постійної робочої групи, котра б діяла періодично між засіданнями Комісії. А представники затвердженого складу робочої групи могли б брати участь у регіональних штабах на місцях. На переконання форумчан, таким чином ефективність Комісії значно зросте, а боротьба з рейдерством вийде на якісно новий рівень.

Довідково:

Засідання регіональної робочої групи з протидії рейдерським захопленням в Черкаській області проходять за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 340.

При Головному територіальному управлінні юстиції в Черкаській області також діє «гаряча лінія»: (0472) 33-00-27.

З відповідними питаннями можна звернутись і  безпосередньо за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 244

 

Автор статті