Віталій Коваль ветеранам: У час війни ви не здали позицій, ставши на захист рідної землі

3Сьогодні перший заступник голови ОДА Віталій Коваль відвідав Черкаський геріатричний пансіонат. Напередодні Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом він зі словами вдячності звернувся до стареньких, серед яких ветерани війни, учасники бойових дій у Другій світовій війні.

1– Цьогоріч День перемоги над нацизмом збігається із Днем матері. Українські ж матері, як і жінки інших країн об’єднаних націй у той час народили таких синів і дочок, які спільними зусиллями перемогли нацизм. Певно, жодна земля Європи, жодна країна не зазнала такої шкоди, такої лютої ненависті, як українська. Трагедія нашої нації була і в тому, що ми мали свої домівки, боронили їх, але не мали спільного об’єднаного дому та мусили воювати в різних арміях за чужі ідеали, гасла, за чужу віру. Таким чином боронили рідну землю, не маючи при цьому своєї держави.

Від імені обласної влади Віталій Коваль висловив вдячність за те, що ці люди свого часу не поступились перед труднощами, не здали позицій, а стали на захист своєї землі, допомагали військовим, а потім і  відбудовували країну.

До вітань долучилися також директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало, меценати та благодійники.

4Водночас голова спілки підопічних пансіонату, дитина війни черкащанка Лідія Брузель розповіла, що вже шостий рік проживає разом зі своїм чоловіком Едуардом Івановичем у пансіонаті. У часи ж війни Лідія Якимівна була ще зовсім маленькою дівчинкою, її батько – командиром партизанського взводу, загалом мали велику сім’ю. Згодом вона вивчилась на математика, фінансиста, її чоловік став механіком, а разом вони вже 53 роки. Після війни усіма силами та з великим бажанням відбудовували країну з руїн. «На жаль, сьогодні наші діти знову стоять на смерть, – мовила пані Лідія, – війна триває, та я переконана, що ми відвоюємо нашу незалежність і перемога буде за нами».

Директор пансіонату Сергій Шевчук повідомив, що нині в пансіонаті проживає 157 осіб, середній вік яких 78 років. Серед них інвалід війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих, учасники війни, потерпілі від Чорнобильської катастрофи. Заклад розрахований на 160 осіб і функціонує в складі геріатричного, психоневрологічного відділень та медичного центру відновлювального лікування. За останні два роки у приміщенні вдалося  провести ремонти лікувальних кабінетів, центру відновлювального лікування, кімнат підопічних, здійснено благоустрій території пансіонату, оновлено освітлення на сучасне енергозберігаюче тощо.

Автор статті