Віталій Коваль: Тематика надрукованих за обласний кошт книг має бути затребуваною, фінансування – раціональним

IMG_7351Моніторинг затребуваності суспільно необхідної літератури в бібліотеках області здійснять протягом найближчих тижнів краєзнавці та історики. За його результатами, члени експертної ради ОДА з питань розвитку книговидавничої справи проаналізують потребу в книгах, котрі в подальшому стануть пріоритетними для друку за кошти обласного бюджету. Таке рішення прийняли в ході  засідання експертної ради, що відбулось під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля.

– Маємо проаналізувати, яка література серед населення має попит в бібліотечних закладах, яка тематика не розкрита в силу суб’єктивних факторів, зокрема й визначити її актуальність, – зауважив Віталій Володимирович. – І вже з урахуванням цієї інформації рекомендувати до виготовлення бюджетним коштом, аби фінансування було раціональним.???????????????????????????????

Зауважимо, цьогоріч в обласному бюджеті закладено 700 тис. грн на книговидання відповідно до діючої обласної Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012-2017 роки. Члени експертної ради здійснюють тематичну та змістовну оцінку видавничих проектів із застосуванням конкурсного відбору, а відтак визначають доцільність включення їх до плану випуску. Натепер до переліку видавничих проектів, наданих на розгляд експертної ради, ввійшло 70 видань.???????????????????????????????

У ході засідання члени експертної ради обговорили пріоритетність тематичних напрямків видань. Також вирішили рекомендувати до друку два випуски літературно-художнього альманаху «Холодний Яр» та спрямувати на доопрацювання макет 10-го тому тематичної серії книг «Реабілітовані історією. Черкаська область».

 

 

Автор статті