Віталій Коваль: «Проблема річки Рось потребує комплексного вирішення на міжрегіональному рівні»

???????????????????????????????Обласна влада ініціює проведення на рівні Мінприроди України міжвідомчої наради щодо покращення стану р. Рось. Про це повідомили під час проведення робочої наради в Черкаській облдержадміністрації.

ОДА спрямувала на Міністерство екології та природних ресурсів України лист з пропозицією вирішення проблеми спільно з представниками Держводагентства України, Басейнового управління водних ресурсів р. Рось, профільних структур Черкаської та Київської областей.

Зауважимо, басейн р. Рось розташований на правобережній Придніпровській височині на території двадцяти двох адміністративних районів чотирьох областей: Київської, Вінницької, Житомирської і Черкаської. Рось є однією з найбільш зарегульованих річок України. На ній створено 10 руслових водосховищ, зокрема в межах Черкаської області – Стеблівське та Корсунь-Шевченківське. На думку ж Корсунської районної громадської організації Всеукраїнської екологічної Ліги, Правила з експлуатації цих водосховищ розроблені з порушеннями, що спричиняє погіршення стану річки.

Вартим уваги є і той факт, що 4 водозабори питного водопостачання в басейні Росі (Білоцерківський, Богуславський, Миронівський (Київська область) і Корсунь-Шевченківський (Черкаська область) забруднюються стічними водами підприємств цих територій. А це негативно впливає на якість питної води, про що свідчать відповідні лабораторні дослідження.

Водночас начальник управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олена Звягінцева повідомила, що для покращення стану р. Рось на замовлення Корсунь-Шевченківської міської ради розроблено проектну документацію «Проведення комплексу заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану р. Рось в м. Корсунь-Шевченківському, Черкаської області». Виконання зазначеного заходу передбачено також Обласною програмою охорони навколишнього природного середовища на 2016-2020 роки, затвердженою рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/УІІ.

– Утім проблема р. Рось потребує комплексного вирішення на міжрегіональному рівні, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Виконання ж заходів щодо покращення її стану лише в Черкаській області не дасть бажаного результату, зважаючи на те, що забруднення відбувається і на території Київщини. А отже проблема потребує детального аналізу та комплексного підходу до її вирішення.

Автор статті