Віталій Коваль під час земельних спорів: Маємо враховувати інтереси, як АТОвців, так і представників соціальної сфери

головнаПерший заступник голови обласної адміністрації Віталій Коваль відвідав Христинівщину з робочим візитом. Тут намагаються дійти згоди з розподілом земельних ділянок для особистого селянського господарства.

Нині майже 90 учасників АТО з Черкас та Черкаського району, за словами представника громадської ради при Головному управлінні Держгеокадастру в області Василя Шкута, бажають одержати земельні наділи в Христинівському районі і мають на це повне право за Законом. Водночас христинівчани не поступаються. Представники Христинівської спілки АТОвців наголошують на тому, що землі району насамперед мають одержати місцеві бійці, а вже потім усі інші.

2222У свою чергу, тутешні депутати та сільські голови відстоюють інтереси представників соціальної сфери сіл. Таких на сьогодні лише в с. Кузьмина Гребля, Заячківка понад 90, і вони так само мають право за Законом одержати землю. Втім на всіх її не вистачає.

На переконання Віталія Коваля, виходом із ситуації може бути крок місцевих орендарів назустріч. Один із них, керівник ТОВ Осітна Сергій Хливнюк, аби допомогти, розпаював частину своїх земель та вже сьогодні готовий забезпечити ними з двадцять осіб, кожен із яких зможе отримати по 2 га. Такої думки притримується і директор ТОВ «Зоря» Володимир Лихолай.

– Маємо знайти компроміс, враховуючи інтереси всіх: як АТОвців, так і представників соціальної сфери, – зазначив у ході зустрічі Віталій Володимирович. – Сподіватимемося на розуміння та підтримку з боку орендарів. Це дасть змогу частково забезпечити бажаючих земельними ділянками. Обласна ж влада зі свого боку узгоджуватиме питання з вільними наділами для бійців у межах інших районів.

1111Голова Христинівської райдержадміністрації Людмила Денисюк найближчими днями проведе зустрічі з місцевими орендарями. Остаточне ж рішення присутні на зустрічі вирішили прийняти вже через тиждень в обласній державній адміністрації.

Автор статті