Віталій Коваль освітянам: Ви інвестуєте в знання і створюєте потенціал для майбутньої європейської сильної України

на головну

Із такими словами звернувся до керівників вищих навчальних закладів Черкащини  заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль під час ради ректорів області.

– Нині створюється потужний інвестиційний паспорт Черкащини для того, щоб потенційні інвестори, зокрема внутрішні й зовнішні, робили вклад у розвиток об’єктів промислового, аграрного сектору, переробної галузі, – сказав Віталій Коваль. – Подібна робота здійснюється і щодо розвитку вищих навчальних закладів. На сьогодні реалізується низка міжнародних проектів, збільшується кількість вузів-партнерів, розширюється їх географія як по Європі, так і по інших частинах світу.

Знання наших вчених визнають у всьому світі. Віталій Володимирович для прикладу нагадав про вченого, професора Черкаського державного технологічного університету Геннадія Столяренка – одного з небагатьох в Україні, котрий нещодавно отримав серйозний грант Європейського союзу, а це є неабияким визнанням для його наукової школи, зокрема в екологічному напрямку. Нагадаємо, він є одним із тих, що прописані в Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року.

5

– Освітяни не стоять осторонь, а разом із владою впевнено йдуть в Європейський простір,– наголосив Віталій Володимирович. – А ті реформи, які відбуваються, покликані наблизити якість освітніх послуг до вимог громадян. На жаль, маємо відтік абітурієнтів до інших країн, а саме: Угорщини, Чехії, Польщі, оскільки там – інший підхід до надання освітніх послуг. Тому сьогодні влада поставила перед собою завдання створити всі умови для того, щоб тутешні освітні послуги відповідали на запити як абітурієнтів, так і їхніх батьків, а відтак молоді не довелось шукати якісну освіту за кордоном. Для цього залучаємо міжнародні проекти. При цьому враховуємо особливості нашої області: маємо й надалі розвивати аграрну галузь та відроджувати промисловість.

За словами заступника голови, сьогодні існує необхідність у підготовці технологів, інженерів, щоб вже через три-чотири роки вітчизняні підприємства могли оновити кадровий склад. І нині досвідчені фахівці на черкаських виробництвах готові передати свої знання, які набули протягом двадцяти-тридцяти років, щоб молодь з новим сучасним баченням мала змогу реалізувати нові важливі проекти на підприємствах.

– Насправді це можливо, адже студентство завжди було рушієм прогресивних змін суспільства й молодь Черкащини є цьому підтвердженням, – підкреслив Віталій Володимирович. – Черкаські ж вищі навчальні заклади й надалі зберігають конкурентоспроможність та є популярними серед абітурієнтів. Цьогоріч близько 7 тисяч студентів вступили на навчання до вишів. Поряд із цим обласна влада спільно з Міністерством освіти шукають шляхи для поступу наших навчальних закладів, які є концентрацією еліти черкаського суспільства.

Важливо, що нині освіта відгукується на актуальні потреби сьогодення. Так, у Черкаському національному університеті імені Б. Хмельницького відкрито військову кафедру, а в Черкаському медичному коледжі готують спеціалістів-фельдшерів для армії. Водночас цьогорічна вступна компанія була особливою для переселенців, тому що Міністерство освіти справедливо надало їм певні преференції, є вони і для воїнів АТО, адже молоді люди дійсно завоювали своїм подвигом повноцінне право не складати ЗНО, а вступати лише за результатами внутрішніх вступних іспитів. Тож освітяни сьогодні дають відповіді на ті виклики, які існують, з огляду на ситуацію в державі.

По завершенню виступу, Віталій Володимирович напередодні свята освітян привітав ректорів, професорів, науковців і зазначив: «Вищі навчальні заклади – це найкраща ніша для інвестицій, тому що освітяни інвестують в знання і таким чином створюють потенціал для майбутньої європейської сильної України».

Автор статті