Віталій Коваль допомагає вирішити житлові питання черкащан

на головну

Саме з такими питаннями звернулись до заступника голови – керівника апарату ОДА Віталія Коваля декілька громадян Черкащини під час особистого прийому. Серед них Тетяна Гречана – дружина загиблого прикордонника. Цього року її родина перебуває першою в черзі на отримання квартири, оскільки торік, у зв’язку з нестачею бюджетних коштів, одержати помешкання не вдалось. Жінка вже довгий час у пошуку житла, каже, що підходяще за встановленою ціною знайти важко та й вартість квадратних метрів зросла. Площа ж має відповідати встановленим нормативам згідно з Постановою на отримання житла. Відповідно за перевищення квадратури необхідно сплачувати самостійно. Це стосується і ремонтних робіт в помешканні. Однак Тетяна Гречана не має на це коштів, й разом із тим не згодна на отримання меншої квартири.

Вислухавши жінку, Віталій Володимирович пояснив, що органи виконавчої влади діють відповідно до чинного законодавства, а тому виділити додаткові кошти не можливо. Водночас він дав доручення, окрім Департаменту цивільного захисту, долучитись до пошуку житла і Департаменту капітального будівництва, а також зауважив:

– Маємо знайти квартиру протягом двох тижнів, а потім встигнути до 15 грудня упорядкувати всю необхідну документацію. Відповідно ініціюватимемо проведення всіх паперових процесів за рахунок забудовників, як це було у випадках з попередніми одержувачами житла.

Окрім того, Віталій Володимирович пообіцяв допомогти з придбанням необхідних матеріалів для внутрішніх ремонтних робіт за собівартістю – шляхом домовленостей з приватними підприємцями.

До заступника голови звернулась з проханням і жителька Кам’янки Наталія Компанієць. Заміжня жінка має двох синів. І всі троє її чоловіків – на Сході країни беруть участь в АТО. Сама ж вона просить сприяння у спорудженні колодязя (свердловини) на власному подвір’ї. Каже, що для цього, за відповідними підрахунками, необхідно 13 тисяч гривень, яких пані Наталія наразі не має. Частина коштів є, однак цього не достатньо.

У результаті, Наталії Іванівні запропонували написати на місці заяву на отримання матеріальної допомоги та запевнили в тому, що обласна влада посприяє в якнайшвидшому проведенні робіт.

Учасник бойових дій, інвалід війни II групи Володимир Голік від безвиході звернувся до обласної влади. Він вже протягом 21 року перебуває в черзі на одержання житла в Черкасах й, за його словами, вже давно має право на отримання квартири. Чоловік неодноразово звертався до місцевої влади, сподіваючись на позитивне вирішення питання. Нині ж має надію, що обласна влада посприяє цьому. Так, вирішено було звернутися з листом до міського голови, а потім і до депутатського корпусу щодо можливості виділення коштів для осіб зазначеної категорії. А поки що Віталій Коваль запропонував до розгляду кілька варіантів будівель в Черкасах, де в перспективі можуть бути виділені квартири для військових.

Автор статті