Випускникам військової кафедри присвоїли офіцерські звання

Напередодні Дня Збройних Сил України в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького 42 випускників кафедри військової підготовки привітали з присвоєнням офіцерських звань. Це вже другий випуск кафедри військової підготовки, який отримав офіцерські звання, інформують у навчальному закладі.

Практичні заняття допомогли студентам успішно скласти підсумкові державні іспити та здобути військову спеціальність. Після складання Присяги наказом Міністра оборони України їм було надано первинне військове звання «Молодший лейтенант запасу».

Передовсім учасники урочистостей вшанували хвилиною мовчання  випускників ЧНУ і всіх, хто віддав своє життя в російсько-українській війні. Нагадаємо, В’ячеслав Гага загинув у боях за Донецький аеропорт у січні 2015 року, а Сергій Єпіфанов – біля Маріуполя влітку 2014 року.

Привітав військовослужбовців ректор Черкаського національного університету Олександр Черевко:

– Сьогодні відзначаємо знакову подію – наші випускники отрималив ійськові звання. Ми пишаємося тим, що кафедра військової підготовки ЧНУ – єдина в області упродовж 3 років готує професійних військовослужбовців. Вітаю кожного з 42 студентів, які два роки тому прийняли важливе рішення – стати захисником своєї Батьківщини. Бо немає почеснішого обов’язку, ніж захищати Україну. Символічно, що цевідбувається напередодні Дня Збройних Сил України!

Ректор вручив нагороди військовим, які від самого заснування кафедри військової підготовки в ЧНУ допомагають навчати майбутніх офіцерівЗ бройних Сил України.

Від імені обласної влади до всіх звернувся заступник голови Черкаської ОДА Віктор Карпенко:

– Світ змінюється, але незмінними залишилися такі поняття, як: честь, гідність, любов до свого народу, відданість йому. Бажаю ніколи не заплямувати честь мундира та не зрадити присязі.

До привітань долучився військовий комісар Черкасько їобласті Євгеній Курбет:

– Кафедра військової підготовки ЧНУ готує офіцерів, і ця справа, яку ми робимо разом, заслуговує поваги. Важливо й те, що в університеті організований потужний волонтерський рух. Щира подяка і низький уклін вам за те, що підтримуєте наші Збройні Сили.

За військовою традицією випускники попрощалися з прапором кафедри військової підготовки.

За два роки навчання в Черкаському національному студенти опанували стройові прийоми та Статути Збройних Сил України, тактичні прийоми ведення бойових дій, вивчили новітні зразки військової техніки та зброї, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу. Випускники кафедри військової підготовки мали змогу під час польових виїздів удосконалювати свої навички з вогневої підготовки, топографії, експлуатації бронетанкової техніки та озброєння, військової психології.

Автор статті