«Вільні серед вільних», – очільник області на холодноярських ушануваннях

виставка (1)Віче пам’яті борців за волю України відбувається цими вихідними на Чигиринщині. Сотні паломників за традицією відвідують тутешні пам’ятні місця.

хрест_початок (1) хрест_початок (2) хрест_початок (3)Розпочалися цьогорічні вшанування із освячення пам’ятного знаку «Козацький хрест» та відкриття унікальної виставки «На лінії вогню» від «Армії SOS» та 21-ої резервної сотні ДУК «Правий сектор» у Медведівці. В армійському наметі представили численні «артефакти», привезені зі Сходу.

виставка (10)виставка (2) виставка (3) виставка (4)виставка (5)– Черкащина – центр України не лише географічно, – сказав голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Це аксіома для кожного, хто знає історію визвольної боротьби українців за власну державність. Холодноярівці не тільки стали легендою завдяки безмежній відвазі, а ще й прикладом для всіх наступних поколінь борців за волю: спочатку для бійців УПА, а потім і для воїнів сучасної української армії, де чорний прапор Холодного Яру можна бачити практично в кожному підрозділі. Знаково, що в ці дні нас гуртує також ініціатива Президента України щодо звернення до Вселенського Патріарха про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. А в 1919 році УНР уже мала автокефальну церкву. Її першим митрополитом став Василь Липківський, уродженець Монастирищенського району. Тож українці рівні серед рівних і вільні серед вільних. І право на це відстоюють, як і сто років тому, зі зброєю в руках і з вірою в Бога.

виставка (6) виставка (7)Під час ушанувань обласний керманич також вручив почесні відзнаки «Холодний Яр» військовослужбовцям.

виставка (8) виставка (9)

Автор статті