Військово-патріотичне виховання молоді має стати запорукою сильної армії

на гол

Патріотизм – це не лише плекання любові до Батьківщини, а й готовність її захистити при потребі. Саме тому таким важливим є військово-патріотичне виховання юнацтва. І виховувати молоде покоління мають фахівці з досвідом військової служби та необхідними знаннями й навичками для роботи зі школярами. На цьому наголосив заступник головного військового комісара області Олег Захаренко під час прес-конференції «Стратегія розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

Виховання молоді в дусі патріотизму в останні роки набуло значного розмаху. Держава та громадські організації намагаються максимально залучати молодь до вивчення українських національних культурних та військових традицій. Основою з патріотичного виховання юнацтва є уроки захисту Вітчизни в школах. Як зауважив Олег Захаренко, такі заняття в школах мають викладати кадрові офіцери, адже їм є що показати й розповісти молодому поколінню.

19

− Уже другий рік на Сході України точаться військові дії. А в школах відчутний брак навчальної зброї, макетів мін, автоматів та інших засобів. Необхідно, щоб викладач міг наочно показати школярам, як правильно застосовувати їх на практиці. Крім того, варто більше уваги звертати на вивчення Конституції України, структури Збройних сил та застосування зброї, − говорить заступник головного військового комісара області. – Від того, як ми виховуватимемо наших хлопців, залежатиме те, хто захищатиме нашу крану в майбутньому. Це важливо, адже армія є невід’ємною частиною будь-якої держави.

На жаль, нині молодь не дуже активно йде до лав Збройних сил України за призовом на строкову службу. За словами керівника громадської організації «Черкаський союз учасників АТО» Олексія Колісника, необхідно, аби батьки та юнацтво зрозуміли, що військова професія − престижна.

− Наше завдання – виховати в молоді любов до Батьківщини, аби в майбутньому юнаки та дівчата дбали про розбудову нашої держави й за необхідності не роздумуючи ставали на її захист, − відзначає Олексій Колісник. – Зараз важливо підняти військово-патріотичний дух. Тож ми, як громадські організації, усіляко допомагаємо у викладанні предмету захисту Вітчизни, організовуємо та проводимо усілякі спортивно-патріотичні змагання.

Необхідні знання з військової справи незабаром зможуть здобувати не тільки школярі, а й студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Наступного року тут почне роботу військова кафедра. З лютого буде ліцензуватися чотири спеціальності: військова розвідка, командир мотопіхотного підрозділу, військовий психолог та військовий замполіт.

Автор статті