Відповідність Стратегії та екологічний ефект: в ОДА відбирали природоохоронні проекти

_DSC1527Зо три десятки природоохоронних проектів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету, розглянули в ОДА на комісії. Засідання відбулось за участі першого заступника очільника області, голови комісії Віталія Коваля, також голови обласної ради Олександра Вельбівця, керівників структурних підрозділів ОДА, депутатів облради, громадськості. Нагадаємо, конкурсний відбір проходить на Черкащині вже третій рік поспіль. Цього разу до управління екології надійшло 34 проекти на майже 93 млн грн.

Віталій Коваль нагадав присутнім, що комісія ОДА з оцінки та конкурсного відбору здійснює розподіл 50 відсотків загального обсягу коштів на природоохоронні заходи на умовах співфінансування, де частка місцевих бюджетів становить не менше 10 відсотків._DSC1535

– Маємо близько 8,5 млн грн з обласного бюджету на реалізацію цьогорічних конкурсних проектів, – зауважив перший заступник. – Вони, нагадаю, повинні відповідати Стратегії державної екологічної політики України, в тому числі Стратегії розвитку області, також відповідній Постанові КМУ, бути спрямованими на запобігання надзвичайним ситуаціям екологічного характеру. Врешті мати екологічний ефект та кінцевий термін реалізації. Враховуватиметься і найбільший відсоток співфінансування з місцевих бюджетів.

Керівниця управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева зазначила, що збір проектів тривав із жовтня 2017 до 15 січня цього року. За результатами попереднього аналізу проектів управлінням екології, а також під час комісії, частину з них, що мали певні зауваження чи невідповідність нормам, було знято з розгляду. Олена Миколаївна також нагадала членам комісії про механізм оцінювання проектів, що передбачений Положенням про комісію з оцінки та конкурсного відбору.

Так, управлінню екології надійшли проекти з Жашківщини, Катеринопільщини, Звенигородщини, Золотоніщини та інших районів, також кількох міст, зокрема щодо реконструкції об’єктів каналізаційних споруд, технічного переоснащення очисних споруд, проекти з екологічно-безпечного збирання, сортування, перевезення побутових відходів, відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану річок та ін. Заявники ж мали змогу під час комісії їх захистити._DSC1554_DSC1555

На черговому засіданні комісії буде сформовано остаточний перелік природоохоронних проектів за результатами оцінювання комісії.

Автор статті