Черкащан на Великодні свята просять залишатися вдома (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні спільну пресконференцію провели голова Черкаської ОДА Роман Боднар, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, Благочинний Черкаського округу Черкаської єпархії УПЦ (МП) протоієрей Сергій Чумак та т.в.о. заступника начальника ГУНП Сергій Коваленко.

Керівники області та міста, правоохоронці та священнослужителі закликали черкащан на Великодні свята залишатися вдома, аби запобігти поширенню коронавірусної інфекції. Та наголосили на важливості дотримання додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів  у вихідні дні.

За словами священнослужителів, Богослужіння у храмах області будуть проводитися за участю не більше десяти осіб. Для парафіян трансляція відбуватиметься у режимі онлайн на місцевих каналах UA.Черкаси та “Ільдана”.

Паски ж освячуватимуть у місцях випікання та торгівельних мережах. Тож громадяни зможуть придбати вже освячену паску.

– Очікуємо піку захворюваності після Великодня, далі – поминальна неділя. Але якщо нам таки вдасться проявити відповідальність, прийняти цей виклик, у травні, сподіваємося, ми можемо говорити про послаблення карантиннних обмежень у певних сферах. Натомість якщо люди не дослухаються і проявлять безвідповідальність, можемо мати буквально через тиждень різкий спалах. Це те, чого ми не маємо права допустити, – говорить голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Нагадаємо, згідно протоколу №16 рішення регіонально комісії ТЕБ та НС на території Черкаської області у вихідні та святкові дні посилюються протиепідемічні заходи.

Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад:

• рекомендувати органам місцевого самоврядування запровадити відповідно до законодавства додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи на період карантину, зокрема щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів (з 00 год. 01 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів);

• забезпечити проведення додаткових заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної СОУГО-19, спричиненої коронавірусом 8АІ18-СоУ-2, шляхом проведення дезінфекції місць загального користування багатоквартирних будинків, об’єктів благоустрою (парки, сквери та дитячі майданчики, пам’ятки культурної та історичної спадщини тощо), щоденної дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій населених пунктів.