Це не “пошук відьом”, а глибокий аналіз сфери лісокористування, – Роман Боднар про координаційну раду (відео)

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар поінформував про роботу координаційної ради з питань дотримання законодавства у сфері ведення лісового господарства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зустрівся із лісівниками області (фото, відео)

Нагадаємо, що місяць тому створили координаційну раду з питань дотримання законності у сфері ведення лісового господарства в Черкаській області. У складі – екологи, експерти в лісовій галузі, правоохоронці.

“Так, ліс вирубують, але в більшості – це законно вирублений ліс. Скільки вирубувати лісу – визначає таке поняття як головна лісосіка. Тому далеко не кожний лісовоз “везе крадене”, як часто пишуть у скаргах. Друге питання – вибірково-санітарні рубки. На нашу думку, механізм контролю за цим процесом на сьогодні не дієвий. Саме це хочемо змінити спільними зусиллями”,  – пояснює Роман Боднар.

У четвер відбулося засідання координаційної ради, мета якої проаналізувати стан справ у сфері лісового господартва:

– які вирубки здійснюються;
– чи не вирубуються під виглядом санітарної рубки якісна деревина;
– чи засаджуються ділянки зрубаного;
– вартість реалізації деревини на експорт, оскільки надходить інформація від громадян, що ціни занижені.

“У результаті роботи ради плануємо ініціювати зміни в нормативні акти лісовпорядкування. Це не є “пошук відьом”, це спроба глибоко проаналізувати цю сферу, щоб лісодеревина використовувалася із користю для суспільства”, – наголошує голова Черкаської ОДА.