Відчуття задухи на Черкащині посилиться забрудненим повітрям

Z_12ecyNslkЗа даними постів спостережень, у центрі міста та Дніпровському мікрорайоні м. Черкаси рівень забруднення діоксидом азоту 26 липня перевищує середньодобову  гранично допустиму концентрацію до 2 раз, про це повідомили у Черкаському обласному гідрометцентрі.

Сьогодні погоду регіону формує поле підвищеного атмосферного тиску. Тому метеорологічні умови сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. З огляду на це, завтра 27 липня в м. Черкаси очікується зростання забруднення повітря діоксидом азоту І ступеню.

До кінця робочого тижня утримається суха спекотна погода зі слабким вітром та температурою повітря вночі 15-20º, вдень 28-33º. У цей період у містах слід очікувати погіршення екологічної ситуації, метеоумови сприятимуть накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчуватиметься поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок.

Зростання рівня забруднення атмосферного повітря може сприяти загостренню хронічних хвороб, алергічним проявам, особливо у людей, які страждають захворюваннями органів дихання.

У цей період недопустимим є спалювання пожнивних решток, стерні, будь-яких матеріалів чи сміття, адже спекотна погода сприяє зростанню класу горимості в екосистемах, а продукти горіння посилюють забруднення повітря.

Окрім зменшення викидів в атмосферу, покращити ситуацію можна також за допомогою щоденного поливу автошляхів, прибудинкових територій і зелених зон біля будинків у ранкові і вечерні години.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології 

 

 

Автор статті