Відбулося засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення

^09F73B9AA08B2C487FCC89656D0154000937D07D8436670FA1^pimgpsh_fullsize_distrРеалізацію торішніх заходів обласної програми зайнятості та визначення пріоритетних напрямків роботи на цей рік обговорили днями на черговому засіданні координаційного комітету сприяння зайнятості населення, яке відбулося в приміщені Федерації профспілок Черкаської області.

Свого часу, щоб максимально сприяти зайнятості населення, була розроблена Обласна програма зайнятості населення. Нині, з появою нових викликів, координаційний комітет зібрався, щоб вирішити ці та низку інших питань. Нині Програму зайнятості в області реалізують, окрім служб зайнятості, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, соціальних фондів, територіальної державної інспекції з питань праці, роботодавці регіону.

Обласна служба зайнятості має гарні результати в роботі з зареєстрованими безробітними, допомагаючи їм знайти постійну та тимчасову роботу, відправляючи на професійне навчання та надаючи інші послуги. Аналізуючи ситуацію щодо зайнятості населення області у минулому році директор обласної служби зайнятості Григорій Дендемарченко зазначив, що торік послугами обласної служби зайнятості користувалися 72,4 тис. безробітних громадян, з них 23,9 тис. осіб або кожен третій були працевлаштовані.

– Середня тривалість пошуку роботи зареєстрованих безробітних становила 120 календарних днів. Протягом року за сприяння служби зайнятості 599 безробітних започаткували власну справу, – розповів Григорій Дендемарченко. – Завдяки наданню роботодавцям компенсації єдиного соціального внеску для працевлаштування безробітних, 563 особи були працевлаштовані на робочі місця в різних видах економічної діяльності. Таким чином служба зайнятості мотивує роботодавців до створення нових робочих місць».

На його думку саме завдяки злагодженій роботі центрів зайнятості 5,9 тис. безробітних, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці були працевлаштовані. Майже 2,1 тис. осіб підвищували конкурентоспроможність на ринку праці шляхом проходження професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, 5,5 тис. осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Водночас не можна забувати про жителів області, які найбільше потребують уваги. Це і люди з інвалідністю, і різні категорії молоді. За словами Григорія Дендемарченка, протягом 2015 року на обліку в службі зайнятості перебували 2,5 тис. безробітних осіб з інвалідністю. За сприяння служби зайнятості 661 особа була працевлаштована, 79 безробітних започаткували власну справу, 17 осіб працевлаштовані на нові робочі місця з наданням компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску.

У своєму виступі Григорій Дендемарченко окрему увагу звернув на різке зростання безробіття під час масового вивільнення працівників. З метою запобігти цьому в області проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо законодавства про зайнятість. Минулого року від роботодавців подано списків на вивільнення 14,3 тис. працівників, що вдвічі перевищує показник 2014 року. З них 12,5 тис. осіб були звільнені, в т.ч. понад 900 осіб за ст. 40 п.1 (скорочення штатів).

– Протягом 2015 року до центрів зайнятості області звернулося 937 осіб з числа демобілізованих військовослужбовців, які приймали участь в АТО. Всі вони отримали профорієнтаційні послуги, 137 осіб працевлаштовані, 66 – зареєстрували відкриття підприємницької діяльності, 105 – проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості, 98 особам забезпечено тимчасову зайнятість, – зауважив директор обласної служби зайнятості.

Ще один важливий аспект діяльності служби зайнятості – організація громадських та інших робіт тимчасового характеру висвітлив у своєму виступі Григорій Дендемарченко. Він зазначив, що впродовж 2015 року у вказаних видах робіт брали участь понад 16,6 тис. осіб. Питома вага осіб, які були залучені до цього виду робіт, в цілому по області, становила 23% до загальної чисельності безробітних.

За інформацією Черкаського обласного центру зайнятості

Автор статті