Відбулося засідання колегії управління освіти і науки ОДА  

DSC_511020 грудня 2018 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» відбулося засідання колегії управління освіти і науки ОДА.

Участь у заході взяли начальник управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, заступник начальника управління Оксана Сімушіна, голова обкому Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Жалдак, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, керівники органів управління освітою.

Відкрив роботу колегії Валерій Данилевський, який означив стан справ в освітній галузі області.

Наталія Чепурна поінформувала присутніх про виконання програми підготовки педагогічних працівників до впровадження «Нової української школи».

Як зазначила Наталія Миколаївна, на початок 2018-2019 навчального року підвищення кваліфікації для роботи в умовах Нової української школи було організовано для всіх 100% педагогічних працівників, які долучені до навчання першокласників Нової української школи.

Крім цього, у вересні 2018 року здійснено навчання 34 асистентів учителів початкових класів, які забезпечують інклюзивну освіту першокласників.

З серпня 2018 року розпочався другий етап підготовки освітян області до роботи в умовах Нової української школи.

Станом на 22 грудня 2018 року до роботи з першокласниками наступного, 2019-2020 навчального року, підготовлені всі педагогічні працівники  відповідно до списків, поданих органами управління освітою районів/міст/територіальних громад області.

Триває робота щодо підвищення кваліфікації директорів закладів загальної середньої освіти  області.

Крім зазначеного,  станом на 1 грудня 2018 року, за навчальною програмою підготовки до супервізії упровадження Державного стандарту початкової освіти та професійної діяльності вчителів початкових класів підготовлено 2 групи (42 особи) тренерів-педагогів області.

Крім завершення підвищення кваліфікації директорів закладів загальної середньої освіти області,  упродовж 2019 року колективом інституту здійснюватиметься підготовка до роботи в умовах Нової української школи вчителів початкових класів, які навчатимуть першокласників у 2020-2021 та 2021-2022 навчальних роках (у даний час ці педагоги навчають дітей 2 та 4 класів).

Співдоповідачами з означеного питання виступили начальник управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Євген Степко та начальник відділу освіти Золотоніської міської ради Ольга Строкань, які поділилися власним досвідом впровадження новітніх освітніх стандартів та підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Перспективні напрямки роботи  управління освіти і науки ОДА на 2019 рік означила Оксана Сімушіна.DSC_5153

У рамках заходу відбулося вручення дипломів та кубків переможцям і призерам XXIV обласної Спартакіади серед школярів закладів загальної середньої освіти у 2018 році та обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання в дошкільних закладах системи освіти серед закладів міського типу. Окрім цього було вручено диплом та кубок за ІІ місце, яке черкаська команда виборола у загальному заліку командної першості Гімназіади України 2018 року.DSC_5128

На завершення заходу відбулося підбиття підсумків роботи колегії управління освіти і  науки ОДА.

За інформацією Управління освіти і науки облдержадміністрації

 

Автор статті