Від вирощування до переробки й збуту: на Черкащині працює один із найбільших в Україні виробників замороженої продукції

???????????????????????????????Понад 10 тисяч тонн замороженої продукції на рік. Таких виробничих потужностей сягає приватне акціонерне товариство «Фрау Марта», що в Черкасах. Це – один із найбільших в Україні виробників заморожених овочів та ягід, зокрема: солодкої кукурудзи, капусти броколі, цибулі, зеленого горошку, полуниці тощо.

Із його виробництвом ознайомилась заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева. Вона завітала до Черкащини з робочим візитом. Спільно з першим заступником голови ОДА Віталієм Ковалем, першим заступником голови обласної ради Валентином Тарасенком та керівником управління АПР Черкаської ОДА Ігорем Колодкою оглянули процес заготівлі сировини та переробки на підприємстві.

6 3ПрАТ «Фрау Марта» створене ще в 2003 році з залученням іноземних інвестицій. На базі обладнання, поставленого провідними європейськими виробниками, фахівці побудували сучасне підприємство із заморожування овочевої продукції з використанням провідних технологій, зокрема й шокової заморозки.

За словами директорки підприємства Ірини Павленко, виробничий цикл компанії містить всі технологічні етапи виготовлення кінцевого продукту: обробка земель, посів, вирощування, збирання врожаю, переробка та заморожування. Зауважимо, компанія вирощує овочеві, зернові, олійні та бобові культури. Земельний банк становить близько 6 тис. га, парк сільськогосподарської техніки налічує 150 одиниць.

1 2– Першу продукцію ми випустили в 2005 році, – розповідає Ірина Олександрівна. – До 2014 року існували, як сировинний придаток у межах потреб російського ринку. Утім зараз переорієнтовуємося. Підприємство за останніх два з половиною роки пройшло необхідну сертифікацію, аби мати змогу власну продукцію експортувати до інших країн. Зараз комерційна служба відпрацьовує контракти, пов’язані з поставками до Ізраїлю, Канади. Нині ж ми активно працюємо над тим, аби розширятись на українському ринку. Цей процес не швидкий, однак реальний.

7– Дуже важливо, що наші підприємства, підкорюючи європейські ринки збуту, орієнтуються на вітчизняні, – говорить перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Адже на Україні, зокрема й на Черкащині, є всі можливості для виготовлення та переробки кваліфікованими спеціалістами якісної продукції, що має попит. Наше ж завдання, як влади, – створити комфортні умови для сталого розвитку підприємств, зокрема не заважати, а навпаки – сприяти.

 

Автор статті