Від спеки до похолодання: синоптики спрогнозували погоду Черкащини на тиждень

3e17aa063fa3cf867b4516b80fb04d2fЗа прогнозом, на новому тижні вплив антициклону продовжиться. Тому суттєвих опадів не очікується. Але в перший половині тижня надходження повітря з південного сходу призведе до посилення спеки. Можливо на Маковія вона виявиться найсильнішою за це літо, очікується до +33+35º. А в другій половині тижня повітряні течії змінять свій напрямок на північно-східний і тимчасово похолодає до +22+24º. Про це інформують в обласному гідрометцентрі.

Цьогорічне літо не вражало «гарячими» рекордами. Так, абсолютний максимум температури за травень становив +32º, за червень +34º, за липень +32º, за першу майже половину серпня +32º. А за кліматом влітку у нас буває і до +36+38º. Середньодобові температури були надзвичайно високими лише наприкінці липня  і становили +23+26º, завдяки не тільки теплим дням, але й ночам. З початку серпня ночі стали прохолодними, до +11+15º і це дає змогу краще сприймати високі денні температури.

Переважання сухої погоди, з великими добовими коливаннями температури та несильними вітрами пов’язане з впливом антициклону із Західної  Європи, про це оперативно поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань. При цьому прохолодні ночі були обумовлені надходженням холодних повітряних мас у верхніх шарах атмосфери.

Позитивним фактором такої погоди є сприятливі умови для проведення жнив, ремонту доріг, підготовки до осіннє – зимового періоду, а негативним – високий показник горимості в екосистемах області.

 

 

Автор статті