Ветерана війни з Корсунщини вітали з перемогою

IMG_7062У День перемоги над нацизмом перший заступник голови ОДА Віталій Коваль вітав учасника бойових дій Другої світової, інваліда війни I групи Семена Павловича Побірченка. Нещодавно, 29 квітня, йому виповнилося 90 років, та він сповнений оптимізму й віри в краще. Активний та бадьорий дідусь ділився спогадами про війну. Розповів, що розпочав службу в армії у неповні 18 років, був командиром відділення автоматників, згадував і про бої, в яких брав участь, і про завершення війни.

– Пам’ятаю, як сповістили про довгождану перемогу, – мовив із посмішкою Семен Павлович. – Я був учасником штурму Берліна, бої продовжувались, а напередодні 9 травня ми зайшли в Прагу. То був теплий, сонячний день, і ось повідомлення: Перемога! Не можливо передати вам тієї радості. Я зі свого автомату ППШ випустив на одному подиху всю обойму – 71 патрон. Хто стріляв, хто кричав «ура!». Радість була неймовірна!

Семен Павлович сказав, що бої таки ще продовжувались у деяких місцях. А додому йому вдалося повернутися лише через 7 років, бо мав дослужити. У часи війни він отримав поранення. Має багато нагород: орден Слави і Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалі «За звільнення Праги», «За взяття Берліна» та ювілейні медалі до річниць Перемоги у Другій світовій. Цього ж дня перший заступник вручив ветерану пам’ятну відзнаку «420 років з дня народження Гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького».

Віталій Володимирович, вітаючи ветерана, дякував, бажав міцного здоров’я, сил, наснаги та перемог усій родині:

– Завдяки таким людям, як ви, ми наразі маємо змогу працювати на благо країни, відбудовуючи наше майбутнє. А ви можете гордитися гідними нащадками вашого покоління, які наразі виборюють незалежність та свободу країни на Сході.

Свого часу Семен Павлович втратив сина, однак йому постійно допомагає невістка Лариса, онука Віра, є і правнучка. Він же має 59 років трудового стажу, з яких 22 працював заступником голови райвиконкому. Завдяки сприянню Семена Побірченка, організовано будівництво багатьох об’єктів Корсунщини: районного будинку культури, палацу дітей та юнацтва, дитячих садочків, багатоповерхових житлових будинків. Відтак за самовіддану працю він нагороджений почесними відзнаками, зокрема й Президента України – орденом Богдана Хмельницького. Між тим, із 2003 року до 2014 рік Семен Павлович очолював раду Корсунь-Шевченківської районної організації ветеранів України, яку  визнано кращою серед інших рад області, а Семена Павловича нагороджено знаком «Почесний ветеран України».???????????????????????????????

Автор статті