Весняна погода демонструє зимові примхи

irt-poltava-pogodaКілька останніх діб температурний режим на Черкащині відповідає кліматичній нормі на цей час. Розвиток весняних процесів у природі дещо уповільнився. Періодично спостерігаються прояви зими у вигляді снігу, ожеледиці на дорогах та нічних морозів. Такий режим погоди характерний для березня, особливо, коли весна розпочинається у дуже ранні строки, як сталося у цьому році.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя до Черкащини наближається циклон, що утворився над Середземним морем і рухався через Балкани на Молдову.

Сьогодні на 8 годину ранку центр цього невеликого за розмірами, але активного циклону знаходився поблизу Одеси і переміщується далі на Центральну Україну. Він зумовлює виніс  відносно теплого і вологого повітря. Сьогодні вночі в регіоні випали опади переважно у вигляді мокрого снігу кількістю 7-12 мм при декадній нормі 14 мм. На ранок в області, крім північно-східних районів, вже утворився сніговий покрив висотою 1-5 см.

Інтенсивність опадів сьогодні змінюватиметься від помірних до сильних. Найбільш суттєві опади пройдуть до кінця доби 24 березня, при цьому спостерігатиметься посилений вітер 15-20 м/с, а денна температура становитиме +1+6º.

Завтра прогнозуються невеликі опади, проте збережеться поривчастий вітер 15-20 м/с, вночі та вранці місцями на дорогах ожеледиця.

Інтенсивні опади значно погіршуватимуть видимість на шляхах, тому водіям бажано утримуватися від далеких поїздок.

Негода впливатиме на самопочуття людей, особливо похилого віку та хворих.

Автор статті