Василя Симоненка згадували на Черкащині

???????????????????????????????

В обласній філармонії традиційно зібралися поціновувачі творчості визначного поета Василя Симоненка. Цьогоріч йому виповнилося б 81, адже далекого 1935 року саме після Різдва Христового, 8 січня, Господь подарував українській нації славного сина.

– Вкотре переглядаючи виставку творів поета, переконуєшся, що навряд, чи можна знайти в історії людину, яка б у 28 років мала такий великий творчий спадок, – звернувся до присутніх у залі заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – Творчість Василя Симоненка вчить нас бути справжніми українцями. Ще 15 років після загибелі Василя Андрійовича заборонялись видавати його книги. Однак уже сьогодні і в шкільних програмах, і в університетах, і на подібних зібраннях ми повертаємося до переосмислення слів Василя Симоненка. Тим більше сьогодні, коли йде війна на Сході. Згадаємо лишень рядки з його вірша: «Все на світі можна вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину» – вони, як ніколи, актуальні.

???????????????????????????????

Віталій Володимирович нагадав: 2015-го, що ознаменований роком Василя Симоненка, вдалося відкрити оновлений музей поета, проведено ряд літературних заходів, зустрічі з поетами. Водночас маємо повсякденно керуватися словами письменника, що буде доброю пам’яттю про нього.

До слів долучився і перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

Поезія Василя Симоненка пронизана особливою синівською любов’ю до рідної землі. Яка натомість віддячує йому народженням нових талантів, майстрів слова. Найкращі з них удостоюються Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка.

Голова конкурсної комісії Всеукраїнської премії, професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук зазначив:

– 21 рік поспіль на Черкащині вшановують пам’ять поета. А Всеукраїнська премія започаткована обласною радою та обласною державною адміністрацією для заохочення професійних та непрофесійних літераторів до створення високохудожніх творів, в яких відстоюється незалежна демократична українська держава.

Володимир Трохимович повідомив, що в першій номінації за кращу поетичну збірку претендували на премію 7 авторів. Конкурсна комісія віддала перевагу Олександру Кучеренку з Миколаївщини за збірку поезій «Абетка юності». У номінації за кращий художній твір серед 12  претендентів визнано лауреатом нашого земляка із Канівщини Миколу Шамрая за збірку «Клятва грому». Лауреати отримали премії, кожна з яких становить 15 тис. грн. А ще зачитали кілька власних поезій.

???????????????????????????????

Олександр Кучеренко розповів, що дуже захоплюється творчістю Василя Симоненка. Каже: збірка поета «Берег чекань» надто його вразила, а Василь Симоненко став для молодого поета ліричною й дуже витонченою натурою, твори якого з одного боку пронизані любов’ю до жінки, з іншого – до України. Це й надихнуло юнака на творчість.

 

Автор статті