Валерій Данилевський: ВНЗ області є гідними учасниками загальноукраїнського освітньо-наукового поступу

14Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський під час засідання обласної підсумкової ради ректорів ВНЗ Черкащини відзначив досягнення вищих навчальних закладів області.

– Приємно констатувати, – сказав освітянин, – що ВНЗ області є гідними учасниками загальноукраїнського освітньо-наукового поступу. Тенденції, що продемонструвала цьогорічна вступна кампанія, засвідчили затребуваність та достойний рейтинг освітніх послуг, що пропонують навчальні заклади Черкащини. А відтак, ми маємо всі шанси закріпити та покращити результати у прийдешньому році.

Щодо процесу реформування освітньої галузі, Валерій Вікторович зазначив: «Зміни, на котрих наполягає Міністерство освіти і науки України, є основоположним інтеґруючим чинником, запорукою адаптації вищої школи України у європейський освітній простір. Реформи спонукають до конкуренції, до становлення дійсного ринку освітніх послуг, а отже покладають на нас обов’язки щодо забезпечення нового рівня якості освіти».

Також директор Департаменту освіти і науки прокоментував нововведення в цьогорічній вступній кампанії:

– У цілому зміни Вступної кампанії 2016 року варто умовно  вважати «перехідними». Нас очікує адаптаційний період, в якому паралельно продовжать функціонувати 2 старих освітньо-кваліфікаційних рівні: молодшого спеціаліста і спеціаліста, та існуватимуть 4 освітні рівні, передбачені новим законодавством, а саме: молодший бакалавр, бакалавр, магістр та доктор філософії.

Отож, вперше умови прийому до ВНЗ України охоплюють ступені молодшого бакалавра та доктора філософії, а набір на освітньо-кваліфікаційні рівні вищої освіти молодшого спеціаліста та спеціаліста в 2016 році відбуватиметься востаннє.

Також Закон України «Про вищу освіту» передбачає деякі зміни моделі держзамовлення, згідно з якими МОН визначатиме загальну кількість бюджетних місць за спеціальностями та спеціалізаціями окремих спеціальностей. Водночас вищі навчальні заклади встановлюватимуть мінімальні та максимальні обсяги вступників, які вони можуть і готові прийняти.

У 2016 році Міністерство освіти і науки пропонує зберегти систему пріоритетності заяв абітурієнта, яка виправдала себе цього року. Зокрема, під час подання заяв про участь у конкурсному відборі на денну форму навчання вступник зазначатиме пріоритетність кожної заяви відносно інших поданих ним заяв. Розподіл вступників по ВНЗ, з урахуванням їх пріоритетів, здійснюватиме Єдина державна електронна база з питань освіти».

 

Автор статті