В Уманському державному педагогічному університеті діє лабораторія інклюзивної педагогіки

s67242052На факультеті дошкільної та корекційної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відкрили науково-дослідноу лабораторію інклюзивної педагогіки. Керує лабораторією кандидат педагогічних наук, доцент кафедри корекційної педагогіки та психології Ірина Демченко.

Діяльність науково-дослідної лабораторії передбачає залучення вчених, науковців, аспірантів, студентів і фахівців-практиків до вирішення теоретико-методологічних та практико-методичних проблем розвитку інклюзивної освіти в Україні. Співробітниками лабораторії вже опубліковали 2 монографії, 8 навчально-методичних посібників, понад 55 статей у фахових виданнях з актуальних проблем інклюзивної освіти.

У день відкриття на базі науково-дослідної лабораторії провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію для науковців, практичних працівників та студентів «Інклюзивна педагогіка: теорія, методика, практика». Учасники ознайомились із новими формами і методами роботи з дітьми, які мають порушення аутичного спектру, мовленнєвого розвитку та інших нозологій; з досвідом співпраці загальноосвітніх закладів і психолого-медико-педагогічної консультації в м. Смілі; з творчими досягненнями дитячого колективу комунального закладу «Уманський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради» в м. Умані. Підготовлені майстер-класи «Терапія кольоровою сіллю як засіб розвитку творчого потенціалу дітей з особливими потребами» та «Логіко-математичний розвиток дітей з мовленнєвими вадами» наочно продемонстрували психолого-педагогічний досвід реалізації інклюзивної практики.

За інформацією управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті