В Уманській ЦРЛ відтепер можуть виконувати малоінвазивні операції на суглобах

IMG_0822Уманська центральна районна лікарня продовжує осучаснюватися, щоб надавати пацієнтам максимально якісні медичні послуги. Чергове поповнення – шейверна система, якою проводяться артроскопічні оперативні втручання.  Про це інформують в Уманській райдержадміністрації.

Завідуючий травматологічним відділенням Валентин Судакевич розповів, що за  рік в ЦРЛ проводиться близько півсотні операцій на суглобах. Із новим обладнанням вони стануть ще більш ефективними.

– Ми спочатку робимо невеличкий прокол у суглобі, у спеціальних точках, тоді туди заводимо камеру високої розподільчої здатності, – зазначив Валентин Судакевич. – І під контролем камери, за допомогою інструментарію проводимо таке втручання. Переваги – це скорочення терміну лікування, це можливість більш раннього відновлення працездатності і, звичайно, менший косметичний дефект, тому що ми виконуємо ці оперативні втручання через невеликий прокол, без розрізу.

Кошти на апарат виділили з районного бюджету. Загалом йдеться про 250 тисяч гривень. Голова РДА Євгеній Данченко зазначив, що охорона здоров’я – в пріоритеті роботи районної влади. Він подякував голові районної ради Оксані Супрунець і депутатам, адже в питаннях придбання обладнання для медицини районудепутатський корпусзавжди одностайний.

IMG_0836Водночас місцевий меценат профінансував придбання  в лікарню нової параформалінової камери для травматологічного відділення.

Уманська центральна районна лікарня активно розвивається як у плані поповнення обладнання, так і ремонту приміщень. Так, головний лікар ЦРЛ Інна Добрянська повідомила, що наразі уже завершено капітальний ремонт даху над терапевтичним відділенням, розпочалися роботи з реконструкції зовнішніх електромереж. Очільник району Євгеній Данченко підсумував, що головний проект цього року – капітальний ремонт приміщення під ангіографічне відділення, він обійдеться у близько 16-17 млн грн.

 

Автор статті