В Умані відкрили меморіальну дошку герою ІІ світової війни Євгену Тищику

77dce4ec26dbba795ed3f6b067680da711 березня з нагоди 75-ї річниці визволення м. Умань від нацистів відкрили меморіальну дошку в пам’ять про Героя Радянського Союзу Євгена Костянтиновича Тищика. Він героїчно загинув 10 березня 1944 року під час  визволення  Умані від ворога.

«Ми, уманчани, повинні пам’ятати про подвиг визволителя. І від покоління до покоління маємо передаватися пам’ять про мужнього воїна,  який віддав своє життя заради миру на землі», – сказав міський голова Олександр Цебрій.

Довідково:

Євген Костянтинович Тищик, народився  8 вересня 1919 року  в селянській родині в  с. Чеснівка, Лисянського району Черкаської області.  До війни працював у Києві електромонтером. У 1939 році вступив до Київського танково-технічного училища.

У боях з нацистами з червня 1941 року  воював у складі танкових підрозділів на Південно-Західному і 2-му Українському фронтах. Брав участь у Чернігівсько-Прип’ятській, Корсунь-Шевченківській та Умансько-Ботошанській операціях.

10 березня 1944 року командир роти 50-ї танкової бригади  2-ї танкової армії, 2-го Українського фронту, старший лейтенант Тищик в числі перших увірвався в Умань і більше години до підходу підкріплення вів у місті бій з ворогом, знищивши чотири танки, чотири зенітних гармати і велику кількість гітлерівців. Загинув солдат у цьому бою, врізавшись своїм танком у німецькі бензовози.

За проявлені в боях героїзм та мужність старшому лейтенанту Євгену Костянтиновичу Тищику посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Похований боєць в Умані, в Братській могилі. Уманчани увіковічили пам’ять про   героя-визволителя в назві однієї із центральних вулиць міста.

За інформацією Уманської міської ради

 

Автор статті