В Умані говорили про доступну професійну освіту для української молоді в Польщі

e8d18931fa1634902dc4f26ce0ed90fcУнікальні освітні можливості для українських дітей із соціально-вразливих груп населення презентували уманчанам особисто ректор та канцлер Школи Вищої імені Богдана Яньськего у Варшаві. Про це інформують в Уманському МВК.

За словами пана ректора Маріуса Зайди, нині відкрилося унікальне «вікно можливостей» для того, аби діти з незаможних і пільгових категорій українських родин безкоштовно навчалися в професійних школах Польщі. Для цього, за його словами, потрібно лише 3 речі: дисципліна, праця та старанність.

Поляки зацікавлені в українських студентах і йдуть їм назустріч. Так, навіть при формуванні цілої групи з України, на першому семестрі готові викладання предметів здійснювати українською з паралельним вивченням польської мови.

Здобувати професійну освіту і одночасно легально працювати в Польщі можуть не лише молоді люди у віці від 18 років, але й дорослі з родинами. Для вступу потрібна лише заява, атестат про середню освіту, результати ЗНО (якщо є), та медична довідка. Низка гостро запитуваних на польському ринку праці та Європейського союзу професій можна отримати абсолютно безкоштовно, і навіть, за особливих особистих обставин, отримувати стипендію від Університету. Про професійну підготовку технічних фахівців і спеціалістів середньої ланки подбав Євросоюз.

Автор статті