В Укрморрічінспекції закликають власників маломірних суден дотримуватися безпеки судноплавства

586462_1_w_570

У зв’язку з тим, що в Україні почастішали аварійні випадки під час використання маломірних суден, перш за все під час риболовлі, Укрморрічінспекція вживає заходів для посилення контролю за виконанням судноводіями правил безпеки судноплавства та закликає їх бути обережнішими на водоймах.

Тільки у жовтні – на початку листопада з маломірними суднами, що використовувалися для рибальства та полювання в різних регіонах країни, трапилися 8 аварій, що призвели до травмування та загибелі людей. Найтрагічнішою з-поміж них стала серйозна аварія з судном «Іволга» на акваторії Чорного моря неподалік смт. Затока Одеської області, внаслідок якої загинуло 19 осіб, переохолодження отримали 20 осіб, зниклими безвісти на цей час вважаються З особи.

Основними причинами виникнення цих аварійних подій є відсутність необхідних навиків управління судном, невикористання рятувальних засобів експлуатація судна без урахування його вантажопідйомності та пасажиромісткості, у несприятливих гідрометеорологічних умовах або у темний час доби. Інспектори зафіксували у декількох аварійних випадках факт алкогольного сп’яніння судноводіїв та інших осіб, що знаходилися на борту.

Знехтували судноводії також й вимогами нормативно-правових актів з питань безпеки судноплавства, які забороняють: використання незареєстрованих плавзасобів? вихід на водні об’єкти не з незареєстрованих баз для стоянки маломірних суден, використання плавзасобів без належного технічного огляду та у невідповідних районах і, сезонних та погодних умовах плавання, керування судном без посвідчення судноводія, користування маломірним судном у темний час доби.

Укрморрічінспекція звертає увагу громадян на те, що нехтування вимогами безпеки судноплавства, зокрема використання маломірних суден у холодну пору року становить небезпеку та загрозу для життя й здоров’я людей, які ними користуються, тому закликає дотримуватися вимог безпеки судноплавства та особистого виживання на воді, а також не здійснювати вихід на воду маломірними суднами у зимовий період після закриття навігації.

 

Автор статті