В Україні реалізують пілотний проект з електронних закупівель – для розпорядників бюджетних коштів

11295290У лютому 2015 року в пілотному режимі запрацювала платформа закупівель ProZorro. Ресурс спільно розробляли представники бізнесу, громадських і недержавних організацій, світові експерти та інші активні учасники процесу. 

Розпорядників бюджетних коштів закликають брати участь у пілотному проекті впровадження процедури електронних закупівель

Система вперше дозволила постачальникам подавати свої пропозиції в електронному вигляді і, відповідно, залучити великі групи вже наявних постачальників до державних тендерів. Зараз у системі здійснюють тільки невеликі закупівлі, що не підпадають під дію Закону – так звані “допорогові закупівлі”.

Запровадження системи електронних торгів і тендерних закупівель зекономило для держави 36 мільйонів гривень і у кілька разів збільшило кількість учасників торгів. Про це 16 червня 2015 повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків на презентації порталу державних електронних послуг.

Відповідно до наданих пропозицій Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно реалізації пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує суми визначеної ЗУ “Про здійснення державних закупівель” та “Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності” прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 травня 2015 року № 501-р “Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель”.

Участь у процедурі електронних закупівель товарів (послуг) можуть брати безпосередньо розпорядники бюджетних коштів, що зареєстровані на одному з електронних майданчиків.

Автор статті