В ОДА розглянули пропоновані для реалізації природоохоронні проекти

???????????????????????????????В обласній адміністрації 29 квітня відбулось оцінювання 39-ти природоохоронних проектів, що надійшли до управління екології на конкурс. Їх розглядали під час вперше проведеної комісії з оцінки та попереднього конкурсного відбору природоохоронних проектів і заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів обласного бюджету.

Перший заступник очільники області, голова комісії Віталій Коваль нагадав, що відповідно до Порядку підготовки, оцінки та конкурсного відбору проектів обласною державною адміністрацією попередньо було повідомлено про конкурс та розміщено оголошення на сайті обласної державної адміністрації і на сайті управління екології та природних ресурсів ОДА.

Так, управлінню екології надійшли проекти з Черкаського, Чорнобаївського, Корсунь-Шевченківського, Чигиринського, Уманського, Катеринопільського та інших районів, зокрема щодо реконструкції  об’єктів каналізаційних споруд, технічного переоснащення очисних споруд, проекти з екологічно-безпечного збирання, перевезення побутових відходів, із придбання та впровадження установок побутових відходів, відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану річок та ін.

– Рішенням обласної ради передбачено, що 50 % загального обсягу коштів на природоохоронні заходи розподіляється відповідно до конкурсного відбору проектів та заходів на умовах співфінансування, – сказав Віталій Коваль, – при цьому за рішенням депутатського корпусу не менше 10% повинні дати місцеві бюджети, також залучити позабюджетні ресурси, решта на умовах співфінансування виділяється з обласного бюджету. У цілому ж на реалізацію проектів маємо 15 281,134 тис. грн.

Начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Олена Звягінцева повідомила, що збір документів тривав з 28 березня до 18 квітня 2016 року:

– Протягом цього періоду надійшло 39 пакетів документів, які потребують залучення коштів обласного природоохоронного фонду на суму 80707,41 тис. грн. Водночас управлінням екології та природних ресурсів облдержадміністрації, відповідно до Порядку, зроблено попередній аналіз документів на предмет їх відповідності вимогам, зокрема критеріям напряму «Екологічна безпека та збереження довкілля» зі Стратегії розвитку області до 2020 року, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій екологічного характеру, термінів реалізації проектів.???????????????????????????????

На наступному тижні в обласній адміністрації відбудеться чергове засідання комісії, де буде сформовано остаточний перелік природоохоронних проектів за результатами оцінювання комісії. Зауважимо, крім керівників профільних департаментів, до складу комісії увійшли депутати обласної ради та представники екологічних громадських організацій.

Автор статті