В ОДА роми ділилися проблемами інтеграції в суспільство Черкащини

1У Міжнародний день ромів в Черкаській ОДА за круглим столом обговорили основні здобутки та проблеми у питанні інтеграції ромського етносу в суспільне життя області.

Найбільше ромів проживає у Золотоноші, Умані, Черкасах, Жашківському, Звенигородському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському, Тальнівському, Уманському та Чигиринському районах. Із легалізованих в області 59 громадських об’єднань національних меншин, 14 – громадські організації ромів. Вони активно борються за свої права та свободи, намагаються спростувати укорінені у суспільній свідомості стереотипи про циган, як про крадіїв та правопорушників. Голова Черкаської обласної громадської організації «Романі Рота» Володимир Бамбула переконує, роми прагнуть стати повноправними членами українського суспільства.

– Україна чи не перша країна, де прийняли Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Черкащина – одна з перших областей нашої держави, де розробили План її реалізації, – говорить Володимир Бамбула.

Підприємництво та фермерство – саме таку роботу обирають більшість із 2 % зайнятих ромів Черкащини, інші ж – не мають постійного заробітку та повсякчас стикаються із небажанням роботодавців приймати на роботу «циган», зауважує голова Володимир Бамбула та додає, що ту роботу, яку все ж поручають ромам – важка та низькооплачувана. Інша проблема, яку він називає, – низький рівень освіченості дітей та дорослих ромів.

2– Батьки часто не бачать необхідності у тому, аби їхні діти ходили до школи. Нам необхідно на місцях створити робочі групи, які б опікувалися цим питанням, – нарікає Володимир Бамбула та відзначає, що за останні роки лише десять ромів отримали вищу освіту. Однак навіть вони не можуть отримати достойну роботу.

Роми звернулися до очільника області посприяти у вирішенні цих та інших проблемних питань етносу.

Автор статті