В ОДА підбили підсумки минулорічної роботи Центру допомоги учасникам АТО

???????????????????????????????В обласній адміністрації на засіданні Центру допомоги учасникам АТО підбили підсумки його роботи за минулий рік та окреслили основні завдання на нинішній.

Заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль повідомив, що за час роботи Центру ним було проведено 17 засідань, зокрема 13 – виїзних. Нагадаємо, Центр працює при обласному контактному центрі, до якого на кінець минулого року по допомогу звернулось 650 демобілізованих учасників АТО.

За минулий рік до закладів охорони здоров’я звернулось 2300 учасників АТО, з них 1250 взято на диспансерний облік. Обласний центр реабілітації прийняв на лікування майже 556 осіб, з них 131 демобілізований.

Окрім того, на сьогодні 1519 АТОвців виявили бажання отримати земельну ділянку. Так, на початок грудня минулого року надано 1453 дозволи на загальну площу 1752 га.

Віталій Коваль відзначив також, що область встигла до завершення минулого року придбати 20 квартир для родин загиблих учасників АТО, зокрема і тих військових, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок. У цілому протягом 2015 року вдалося закупити 25 квартир. Відповідно сформована торік черга на отримання житла закрита. Окрім цього, на останній сесії обласної ради депутати підтримали пропозицію щодо виділення 500 тис. грн на реалізацію обласної цільової програми пільгового кредитування житла для учасників АТО, фінансування якої здійснюватиметься і за рахунок районних та міських бюджетів.

У ході засідання директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало поінформував про соціальний захист учасників АТО. Він нагадав про затверджену минулого року комплексну програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Місцеві програми затверджені та діють у 16 районах та 4 містах області. У Драбівському, Жашківському, Звенигородському та Кам’янському районах, у містах Ватутіне та Золотоноша такі заходи передбачені окремими розділами в комплексних програмах «Турбота».

– За рахунок коштів обласного бюджету, в рамках обласної комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, надано матеріальну допомогу для 1543 членів сімей учасників АТО на загальну суму 740,2 тис. грн., – сказав Руслан Олександрович. – Окрім того, 103 сім’ям загиблих виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тис. грн.

Директор Департаменту повідомив також про санаторно-курортне лікування АТОвців.

Заступник голови ОДА Віталій Коваль зауважив, що 29 грудня 2015 року на сесії обласної ради депутати підтримали пропозицію про розширення контактного центру з метою належного забезпечення Центру допомоги учасникам АТО. Також депутати передбачили для Центру відповідні витрати, зокрема на відрядження його працівників. Зазначимо, раніше це питання вирішувалось за кошт волонтерів та інших приватних структур.

Автор статті