В ОДА обговорили перспективи добровільного об’єднання тергромад на Черкащині

IMG_0543Об’єднавчі варіанти для сіл Черкащини та приєднання до міст обласного значення обговорили днями в облдержадміністрації. Тут відбулася координаційна нарада під головуванням заступника очільника області Ярослава Березаня за участі фахівців профільного департаменту, керівництва Черкаського центру місцевого самоврядування, АРР та Асоціації міст.

Нині територіальні громади області займають 20 % території Черкащини. Тут проживає 16 % населення регіону. На міжбюджетних відносинах перебувають 26 тергромад. У трьох очікують на призначення виборів, позитивні висновки ОДА мають ще дві.

– Наша мета – спроможні громади, – наголосив заступник голови ОДА. – Втім і часовий ресурс у тих, хто хоче об’єднатися,  – не безкінечний. Тож варто працювати у цьому напрямку активніше. Зі свого боку ми готові усебічно  допомогти. Регулярно проводимо для ОТГ навчання, тренінги, стаді-тури. Зараз працюємо над доопрацюванням та внесенням змін до перспективного плану. Подати його на розгляд депутатів обласної ради маємо уже на найближчій сесії.

 

Автор статті