В ОДА міркували про доцільність надання пільг підприємствам інвалідів

на_головнуТрьом черкаським підприємствам інвалідів погодили клопотання про надання державної допомоги. Це відбулось під час регіональної комісії. Цього разу міркували про доцільність нарахування пільг з оподаткування підприємству «Єднання» громадської організації «Черкаська обласна організація інвалідів Надія», підприємству об’єднання громадян «Фаворит-2020» Всеукраїнської громадської організації «Рух за рівні можливості» та Черкаському учбово-виробничому підприємству Українського товариства сліпих.

Підприємства «Єднання» та «Фаворит-2020» мають нині гарний попит, створюють робочі місця, а також розвивають власне виробництво.

Керівник «Єднання» Євгеній Романов розповів, що підприємство займається реалізацією м’ясної продукції. Працюють менше двох років, проте намагаються вдосконалювати виробництво. Приміром, почали самостійно виробляти м’ясну продукцію та із серпня цього року реалізували вже 1,5 т м’яса. Тут працює 3 працівники, з яких 2 інваліди, їхня середньомісячна зарплата сягає майже п’ять тисяч гривень. А лише протягом 2014 року підприємство отримало доходу на понад 1 млн 300 тисяч гривень, за перше півріччя цього року – вже понад 2 мільйони.

???????????????????????????????Підприємство «Фаворит-2020» теж не стоїть на місці. У цілому воно  займається виробництвом мила та миючих засобів, засобів для чищення та полірування. «Ми освоїли й новий напрямок, – сказав на засіданні керівник Микола Уровський, – а саме: виробництво монокарбонованих жирних технічних кислот. Це дало можливість підприємству, де працює 15 інвалідів, за 2014 рік отримати на основі лише цього напрямку 4,5 млн грн. доходу».

Водночас на Черкаському учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих останнім часом почала зменшуватися кількість працюючих інвалідів. Нині їх тут 68, а було 92. Пояснюють це тим, що серед працівників – багато людей похилого віку – в середньому 60-70 років. Вони займаються виробництвом мітел та щіток, виробів із пластмаси, паперу та картону. Та, на жаль, і рівень виробничої потужності підприємства знижується.

– Враховуючи, що кількість працюючих інвалідів на підприємстві значна, державну допомогу УТОСу доцільно надати, однак його роботу необхідно активізувати. Керівництво має серйозно переглянути підхід до організації роботи підприємства, зокрема: розвинути нові напрямки виробництва, розширити попит. Тим більше, що обласна адміністрація пропонувала декілька альтернатив, – наголосив заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль.

???????????????????????????????За підсумками аналізу, членами комісії вирішено погодити клопотання про надання пільг і звернутися з листом до центрального правління УТОСу з пропозицією активізувати роботу підприємства та оновити його керівний склад.

Автор статті