В ОДА чекають пропозиції до плану дій Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

open-gov-300x198Громадські організації Черкащини закликають долучитися до формування національного плану дій на 2016-2018 роки до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Збір пропозицій конкретних заходів того, що можна було б зробити протягом двох наступних років, враховуючи ситуацію в країні, «великі виклики» та принципи «Партнерства», розпочали в облдержадміністрації.

Україна – одна з 69 країн-учасниць міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Ініціатива – це своєрідна платформа для національних реформаторів, мета яких – зробити свої уряди спроможними більш активно реагувати на потреби громадян. Вона базується на чотирьох принципах: прозорість роботи уряду, участь громадян у його роботі, підзвітність, а також технологій та інновації для забезпечення прозорості та підзвітності. Перед Ініціативою, на думку її реалізаторів, стоїть п’ять «великих викликів». Зокрема, це поліпшення всього спектру державних послуг, підвищення рівня доброчесності в державному управлінні, більш ефективне управління державними ресурсами, створення безпечних громад та підвищення корпоративної підзвітності.

– Хотілося б в рамках Ініціативи отримати від громадськості конкретні заходи та пропозиції механізмів вирішення місцевих проблем, – зауважив директор Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Сергій Пасічник. – Наш Департамент збиратиме напрацювання громадських організацій у цьому напрямку упродовж найближчих днів.

Автор статті