В облдержадміністрації розглянули звернення до Кабміну у сфері ЖКГ

_DSC0510На Черкащині продовжують підготовку до початку опалювального сезону 2019-2020 рр. За результатами двох регіональних засідань, учасники обласного оперативного штабу розглянули та ухвалили низку звернень до Кабінету Міністрів України та пропозицій з урегулювання проблемних питань на місцях. Як відзначив голова обласного оперативного штабу, т.в.о. очільника області Тарас Висоцький на підсумковому засіданні, така конструктивна робота допоможе вирішити більшість гострих питань до початку опалювального періоду.

Збирали зауваження від районів на двох засіданнях оперативного штабу у Черкасах 11 липня та в Умані 18 липня. Загалом напрацювали шість пропозицій, що потребують звернень до центральних органів влади в частині зміни чинного законодавства. У них йдеться про прискорення прийняття постанов Кабінету Міністрів України щодо затвердження граничного розміру абонентської плати за комунальні послуги, реструктуризацію кредиторської заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій за спожитий природний газ, встановлення (коригування) тарифів на комунальні послуги в умовах перехідного періоду та ін. Всі напрацьовані пропозиції учасники штабу підтримали.

– Наша мета – якісна підготовка до початку осінньо-зимового періоду, – каже т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький. – Для цього ми провели конструктивну роботу з районами та містами Черкащини та відібрали низку найактуальніших пропозицій, які висловлювали на місцях і які потребують уваги на державному рівні. Водночас органи місцевої влади та місцевого самоврядування мають постійно тримати на особистому контролі підготовку до опалювального сезону. Зокрема з отримання актів готовності закладів соціальної сфери, теплопостачальних підприємств, житлових будинків, особливо ОСББ, та забезпечення спеціалістами котелень соціальної сфери для своєчасного входження в опалювальний сезон об’єктів, які передані на баланс ОТГ.

Також у ході засідання учасники звернули увагу на питання встановлення лічильників природного газу з модемним зв’язком для автоматичної передачі показників до газопостачальних організацій по закладах освіти та охорони здоров’я. Наразі із майже 300 закладів встановили такі прилади лише 11, ще 35 закладів – подали документи на погодження.

Автор статті