В облдержадміністрації обговорили перспективи подальшого розвитку й удосконалення системи соціального захисту населення

_DSC0795Питання реформування, розвитку й удосконалення системи соціального захисту обговорили сьогодні в ОДА. Із цією метою до Черкащини приїздив заступник Міністра соціальної політики України Олег Коваль спільно з представниками Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народними депутатами фракції ПП «Слуга народу» Анатолієм Остапенком та Олегом Арсенюком.

Йшлося, зокрема, про механізми реформування, подальше функціонування напрямів галузі._DSC0727

– Основу робимо на родину, – зауважив заступник міністра соцполітики Олег Коваль. – Йдеться загалом про сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах. Ми хочемо реанімувати інститут соціального працівника, так званих ФСРів (фахівців із соціальної роботи), які опікуються проблемами родин, що в складних життєвих обставинах. Необхідно повернути до них довіру людей.

Загалом же Олег Коваль розповів про оптимізацію системи соціального захисту. Він наголосив, що скорочуватимуть лише вакантні посади. У планах – поділ функцій управління соціального захисту. Зокрема на фронт-офіси, що займатимуться лише прийомом документів на одержання громадянами  соціальної допомоги, їхнє оформлення, та бек-офіси, які б безпосередньо обробляли документи.

Мовилося й про ініціативи перезавантаження системи служб у справах дітей, їхнє переформатування, зміну повноважень, створення нових системних підходів у межах децентралізаційних процесів.

Він розповів про функціонування такої системи в об’єднаних територіальних громадах, також про монетизацію соціальних послуг, забезпечення технічними засобами реабілітації, деінституалізацію, патронатні та прийомні родини, геріатрію, забезпечення внутрішньо переміщених людей, одержання соцдопомоги виключно на адресних засадах, коли її отримує той, хто реально потребує._DSC0709

Представники Міністерства й комітету ВРУ кажуть, що головна задача  створити не «соціальну подушку», а «соціальний батут», вивести родину з-під умов складних обставин, створивши відповідні умови життя за підтримки держави.

Між тим, на засіданні народні депутати Анатолій Остапенко та Олег Арсенюк поінформували також присутніх про зміни підходів, а саме: їхнє удосконалення й ефективність, щодо забезпечення ветеранів та чорнобильців.

Очільник області Роман Боднар водночас наголосив на ефективній комунікації ініціаторів реформи та населення, яке має відчути її позитивний результат:_DSC0804

– Тут важлива комунікація із суспільством та інформування громадян про основні стратегічні концепції реформи. Ймовірно, вона не одразу сприйматиметься, виникатимуть певні питання чи, можливо, непорозуміння. Утім наше завдання – оперативно реагувати на зауваження суспільства, брати їх до уваги та роз’яснювати дискусійні моменти, зокрема із залученням фахівців Міністерства.

Зауважимо, заступник Міністра спільно з народними депутатами нині об’їжджають регіони, аби ознайомитися із ситуацією на місцях. У Черкаській ОДА вони спільно з керівниками обласних управлінь, департаментів та служб обговорили нагальні питання в цій сфері.

У подальшому ж фахівці міністерства й депутати, зокрема й на основі рекомендацій місцевих спеціалістів, удосконалюватимуть систему в цілому, ефективно її реформуючи.

Автор статті