В області здійснили 20 «нерестових» рейдів

рве7нНа водоймах Черкащини робоча група, до складу якої входять громадські активісти разом з представниками контролюючих органів, здійснили 20 рейдів та вилучили 124 сітки загальною довжиною близько 9 км. Такі перші результати півмісяця «нерестової» операції, що нині триває в області.

Як повідомив керівник робочої групи, заступник очільника області Сергій Овчаренко, за ці 15 днів активної роботи групи у дохід держави здано 283 кг виловленої риби.

111– Зараз ми консолідуємо наші зусилля з контролюючими органами, громадськими активістами та представниками засобів масової інформації у боротьбі з незаконним виловом риби, – зазначив Сергій Овчаренко. – Маємо спільно забезпечити проведення нересту на водоймах області.

У Держекоінспекції області відзначають, що за цей час також виявлено 19 порушень правил рибальства, з яких 8 – грубих, накладено та стягнуто штрафів на суму 634 грн. На 8 порушників Правил рибальства підготовлено та передано до суду матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності. До правоохоронних органів передано два матеріали, для проведення досудового розслідування та притягнення осіб до кримінальної відповідальності. Загалом, збитки, завдані рибному господарству України, становлять 7 277 гривень.

1460964813

Довідково:

У Державній екологічній інспекції Черкащини нагадують, що за здійснення браконьєрського вилову риби сітковими, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою тощо забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3 400 – 6 800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).

Автор статті